سخنان حامد زمانی در تلگرام درباره رد و توهین به کورش بزرگ و پاسخ به او

دانلود رایگان و کامل 28 پارت سریال شهرزاد با 4 کیفیت

بنرهای شما

ابزارها


Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

نویسندگان

بنرهای شما

پیشنهادهای ما

 

  

دیدگاه های شما

مجتبی - سلام زیر نویس ها خرابه تو فیلم نشون نمیده - 1395/08/04
sina - سلامفایل دوبله فارسی رو کی میزارید - 1395/08/04
عارف - مرسی ممنونعالیهدانلود فیلم جدید ابد و یک روز - 1395/08/04
جلال - با سلاماین فیلم 1080 کیفت داره بی زحمت بزاریدممنون - 1395/08/04
ستاره - خنده داره واقعا.تو سر خر میزنی کارگردانه. بازیگر ها هم که فکر نکنم تا حالا تیزر هم بازی کرده باشند. شاگردای درجه دهم علیرضا خمسه آمدن شدن کارگردان وبا - 1395/08/04
رویا - من راه دومی که گفتین رو انجام میدم ولی کپی که می کنم میشه یه صفحه موزیلا... 720 کت هم میگه اکسپایر. ممنونم - 1395/08/03
محسن - خیلی عالیه سایت کول دانلودمن حتما فیلم ابد و یک روز را از سایت شما دانلود میکنممرسی - 1395/08/03
رویا - سلام. با سپاس. کت و آپلودبوی هیچکدوم با آی دی ام دانلود نمی کنن... معمولی هم همش میپره... کت هم 720 میگه اکسپایر شده. ممنونم - 1395/08/03
sami - سلام آقا چند روزه زدین کیفیت اورجینال قرار میگیره پس چی شد ؟ نمیاد همینو دانلود کنیم؟ - 1395/08/03
مهدی - من نرم افزاررو نصب کردم ولی باز نمی شه چیکار کنم؟ - 1395/08/03

آگهی


تخفیفان اولین و بزرگ ترین سایت تخفیف گروهی ایران, روزانه بیش از 800 پیشنهاد هیجان انگیز را با تخفیف های٤٠ تا ٩٠% در سایت و اپلیکیشن خود منتشر می کند.

انواع پیشنهادات تخفیفان: 1- رستوران و کافی شاپ 2- کنسرت، سینما و تئاتر 3- تور، هتل، سفر و ... 4- استخر ، پیینت بال و ... 5- کالاهای مختلف و.....

در پاسخ به سخنان حامد زمانی درباره کورش بزرگ

بازدید: 1085
دسته بندی: تاریخی,

 

کورش تو نخواب که ملتت در خواب است / آرامگهت غرقه به زیر آب است

این بار نه بیگانه که دشمن ز خود است / سد ننگ به ما که روح تو بیتاب است

 

لذت می برم، بیگانه اگر هر روز هزار ۳۰۰ بسازد و عقده هایش را عریان تر کند که شکوه شاهانه کورش، بر دروازه های شرق و غرب، جاودانه خواهد ماند. و تلخ تر از آن نمی یابم، که با دست های خود، یادگار سردار پاسارگاد را که زیر خروارها خاک آسوده نخوابیده است، غرق کنیم. 

 

 

 

 

 

پس از توهین های پیاپی و سیستماتیک از سوی چند مجله داخلی ، باشگاه خبرنگاران جوان yjc ، آب گیری سد سیوند و نفوذ آب به آرامگاه کورش، عدم ترمیم آرامگاه و همچنین توهین مهران مدیری به کورش بزرگ در سریال عطسه ، این بار نوبت حامد زمانی خواننده ترانه مرگ بر آمریکا رسیده تا شخصیت تاریخی کورش ، پادشاه ایران و بنیان گزار امپراتوری هخامنشیان را لکه دار کند. گرچه این سخن از حامد زمانی نیست و از جایی دیگر کپی شده است ولی به این بهانه بر آن شدیم تا پاسخی به این دست سخنان بدهیم.

 

 

 

زمانی در کانال تلگرام خود این یادداشت را درباره کورش بزرگ گذاشت :

 

« ﭼﻨﺪتا سوال اساسی وجود داره راجع به "کوروش" که بد نیست شما هم بدونید!

 

  

١- ﭼﺮﺍ ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭ ﻫﯿﭻ ﯾﮏ ﺍﺯ ﺗﻘﻮﯾﻢ ﻫﺎﯼ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﻞ ﺛﺒﺖ ﻧﺸﺪﻩ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﻬﺎﻥ، ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺭﺍ ﻧﻤﯿﺸﻨﺎﺳﻦ؟؟؟

  

۲-ﺍﮔﺮ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﯾﮑﺘﺎﭘﺮﺳﺖ ﺑﻮﺩ، ﭼﺮﺍ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭﻣﻨﺸﻮﺭ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻨﺴﻮﺏ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻣﯿﺪﻭﻧﻦ، ﺑﺎﺭﻫﺎ ﻭ ﺑﺎﺭﻫﺎ " ﻣﺮﺩﻭﮎ" ﺑﺖ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺎﺑﻞﺭﻭ ﺳﺘﺎﯾﺶ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﺑﺎ ﯾﺎﺭﯼ ﺍﻭ ﺑﺎﺑﻞ ﺭﺍ ﻓﺘﺢ ﮐﺮﺩﻩ ؟

 

۳- ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻭ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻧﯿﺴﺖ؟؟؟ ﺳﻌﺪﯼ ﺣﺎﻓﻆ ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﺷﻌﺮﺍ،ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﮐﺒﯿﺮ ﻧﺒﺮﺩﻥ؟؟؟ ﻣﮕﺮ ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﻗﺎﺑﻞ ﺳﺘﺎﯾﺶ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ؟! * ﭼﺮﺍ ﺣﺘﯽ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﮐﻪ ﮐﺘﺎﺑﺶ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻧﺒﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ؟؟؟ * ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺘﻬﺎﯾﯽ ﻗﺒﻠﺘﺮ ﺍﺯ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯿﺎﻥ ﻭ ﺑﻌﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﺎﻡ ﺑﺮﺩﻩ، ﯾﻌﻨﯽ ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﺴﺘﻪ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﭼﻪ ﮐﺴﯿﻪ؟؟؟ * ﺍﮔﺮ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻭ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻈﻤﺘﯽ ﺑﻮﺩﻩ، ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺷﺨﺼﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﭘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﯾﺎ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺟﺪﺍﺩﺵ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺎﺷﻪ! * ﺗﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻣﺤﻤﺪ ﺭﺿﺎ ﭘﻬﻠﻮﯼ،ﺍﺳﻢ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﺷﺨﺼﻴﺖ ﻛﻮﺭﺵ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺴﺮﺍﻧﺸﻮﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻧﺒﻮﺩﻩ! * ﺑﺮﺧﻼﻑ ﺳﺎﯾﺮ ﺍﺳﺎﻣﯽ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﺎﻥ ﭘﺎﺭﺳﯽ، ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺑﺴﺘﮕﺎﻧﺘﻮﻥ ﺑﮕﺮﺩﯾﺪ ﻭ ﺷﺨﺼﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺟﺪﺍﺩﺵ، ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺎﺷﻪ؟

 

۴- ﺁﺛﺎﺭ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭﯼ ﺭﻭﻡ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ ﺍﺭﻭﭘﺎ، ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺟﺰﺍﯾﺮ ﻣﺪﯾﺘﺮﺍﻧﻪ، ﺩﺭ ﺷﻤﺎﻝ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎ، ﺩﺭ ﻣﺼﺮ ﻭ ﺧﺎﻭﺭ ﻣﯿﺎﻧﻪ ﻭ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﮐﻪ ﺭﻭﻡ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭ ﺑﺮﺗﺮ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ،ﺍﻣﺎ ﺁﺛﺎﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﮐﺒﯿﺮ، ﮐﻪ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭﺍﻧﺶ ﻣﺪﻋﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺁﺳﯿﺎ ﻭ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎﺯﯾﺮ ﻓﺮﻣﺎﻧﺶ ﺑﻮﺩﻩ،ﺩﺭ ﻫﯿﭻ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﻩﺟﺰ ﺗﺨﺖ ﺟﻤﺸﯿﺪﺍﯾﺮﺍﻧﻤﻮﻥ!!! ﺣﺘﯽ ﺧﺮﺍﺑﻪ ﺍﯼ،ﺳﺘﻮﻧﯽ،ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﻨﻪ ﺍﯾﻦ ﺑﻨﺎ ﻣﺎﻝ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﺭﻭﺷﻪ!ﭼﻄﻮﺭ ﻣﯿﺸﻪ ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭیش ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺎﺷﻪ، ﻭﻟﯽ ﺍﺯ ﺗﻤﺪﻧﺶ ﻫﯿﭻ ﺍﺛﺮﯼ ﺩﺭ ﻣﺴﺘﻌﻤﺮﺍﺗﺶﻧﺒﺎﺷﻪ؟؟؟

 

۵- ﻧﮑﺘﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﻫﺮ ﭼﯽ ﺁﺛﺎﺭ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺍﻻﻥ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻫﺴﺖ ﺟﺪﯾﺪﻩ ﻭ ﻣﻨﺒﻌﺸﻮﻥ ﺗﺎﺭیخ ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ ﻭ ﻧﻘﻞ ﮔﺰﻧﻔﻮﻥ ﻫﺴﺘﺶ ﮐﻪ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﮐﺸﻒ ﻣﻨﺸﻮﺭ ﮐﻮﺭﻭﺵ، ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﺎﻡ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﻣﺎﺩﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﯿﻤﺎﻥ ‏(ﻉ‏) ﺑﻪ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ، ﮐﺸﻒ ﻭ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ همه ﺩﺭ ﯾﮏ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺗﺒﺎﺭ ﺑﻮﺩﻩ!!! ﭼﻄﻮﺭ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﻗﺮﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﺎﺩﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﯿﻤﺎﻥ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻮﺩﻩ، ﯾﻬﻮ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺎﺷﻒ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺍﻋﻼﻡ ﻣﯿﺸﻪ ؟ﺍﻭﻧﻢ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﭘﻬﻠﻮﯼ !!!! ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ ﺷﻨﺎﺳﺎﯼ ﺑﺎﻫﻮﺵ ﻗﺒﻠﺶ ﮐﺠﺎ ﺑﻮﺩﻥ؟؟؟

 

۶- ﺳﻮﺍﻝ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ: ﻃﺒﻖ ﺍﻟﻮﺍﺡ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ، ﺍﻭﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﯼ ﺟﻮ ﻣﯿﺪﺍﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻧمیرند ﻭ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺁﻥ 15 ﮐﯿﻠﻮ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﯾﻌﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻧﯿﻢ ﮐﯿﻠﻮ. * ﻟﻮﺣﻪﻫﺎﯼ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﯾﮏ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﯾﮏ ﺯﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻌﺎﺩﻝ ﺑﺎ ۱۰ ﮐﯿﻠﻮ ﺟﻮ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﮔﻔﺖﮐﻪ ﺣﻘﻮﻕ ﺯﻧﺎﻥ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﺑﺎ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺮﺩﮔﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ! ﺯﻧﺪﮔﯽ ﯾﮏ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺎﺩﻩ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ، ﯾﮏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﭘﺮﺭﻧﺞ ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻮﺩﻩ. ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺭﻭ ﺗﺤﺮﯾﻒ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﻭ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭﺍﻥ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺍﺩﻋﺎ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﺍﻭﻥ ﺑﻪ ﻫﺮﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ، ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻓﺮﺍﺩﺵ ﮔﻨﺪﻡﻣﯿﺪﺍﺩﻩ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﺍﺭﺍ ﻭ سیر ﺑﻮﺩﻥ؟؟؟ * ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﮔﺮﺍﻧﻪ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﻥ ﻭﺯﻧﻬﺎ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺟﻤﻼﺕ ﺭﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻭ ﮐﺪﻭﻡ ﻣﻨﺒﻊ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻣﯿﮑﻨﻦ؟؟ﭼﺮﺍ ﻓﻘﻂ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻓﺎﺭﺳﯿﺸﻮﻥ ﺩﺳﺖ ﻣﺎ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﺗﻮ ﻭﺍﺗﺴﺎﭖ؟؟؟ ﻟﻄﻒ ﮐﻨﻦ منبع ﭘﺎﺭﺳﯽ ﯾﺎ ﻋﺒﺮﯼ ﯾﻮﻧﺎﻧﯽ ﺷﻢ ﺫﮐﺮ کنن ﻣﺎ ﺑﺮﯾﻢ ﺑﺒﯿﻨﻢ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﮐﯽﺑﻮﺩﻩ! اصلا چرا هروقت اسمی از کوروش برده میشه، پشت سرش اونو دقیقا در مقابل اسلام قرارمیدن؟!!!

 

اینهمه مطلبی که در مورد کوروش ساخته میشه؛ به نظر میرسه که در ابتدا میخواد یک شخص ایرانی رو از هویت و گذشته خودش آگاه کنه. ولی در اصل یه جوری طراحی میشه که ابتدا رگ غیرت ایرانی رو به جوش بیاره و بعد بدون اینکه هیچ ربطی به اعتقاد یک مسلمون داشته باشه میاد اونا رو در مقابل هم قرار میده! یعنی به عبارت دیگه این مدل متون کاملا موزیانه باور خواننده رو به نحوی طراحی و برنامه ریزی میکنه که شخص خواننده ایرانی، حتما باید یکی از این دو رو انتخاب کنه: ١- یا مسلمون باشه و ضد هویت و فرهنگش ٢- یا اینکه اعتقادشو بزاره کنار و بچسبه به تاریخ و هویت یعنی امکان ندارد یک مسلمان باشی وتاریخ کشورش را دوست بدارد!!! »

 

 

 

 

 

 

  عکسی نمادین از ورود کورش به بابل و استقبال مردم محلی از وی

 

پلاتو (افلاطون) - در کتاب قوانین می نویسد :

  

«پارسیان در زمان شاهنشاهی كورش اندازه میان بردگی و آزادگی را نگاه می داشتند. از این رو نخست خود آزاد شدند و سپس سرور بسیاری از ملت های جهان شدند. در زمان او (كورش بزرگ) فرمانروایان به زیر دستان خود آزادی می دادند و آنان را به رعایت قوانین انسان دوستانه و برابری ها راهنمایی می كردند. مردمان رابطه خوبی با پادشاهان خود داشتند از این رو در موقع خطر به یاری آنان می شتافتند و در جنگ ها شركت می كردند. از این رو شاهنشاه در راس سپاه آنان را همراهی می كرد و به آنان اندرز میداد. آزادی و مهرورزی و رعایت حقوق مختلف اجتماعی به زیبایی انجام می گرفت.

 

 

 

 

پاسخ ما :

  

1- روزهای تقویم جهانی که در یونسکو و سازمان ملل ثبت می شوند باید به وسیله دولت های آن کشورها به ثبت برسند. کورش متعلق به ایران است و طبیعی است که این کار باید از سوی دولت ایران انجام پذیرد. در همین راستا خانم «شکوه میرزادگی» مدیر «بنیاد پاسارگاد» از چندین سال پیش پیگیر این مهم بودند و با مدارک و اسناد بسیار این طرح را به یونسکو دادند و پیشنهاد دادند که 29 اکتبر یا 7 آبان که برابر با پایگذاری کورش به بابل و صدور کتیبه حقوق بشری اوست را به پاس مردمداری و احترام کورش به همه ادیان به نام «روز آزادی گزینش دین» نام گذاری کنند ولی در پایان استدلال آن ها این بود که این پیشنهاد باید از سوی دولت یک کشور انجام پذیرد نه یک نهاد مردمی و NGO. پس این که روزی به نام کورش ، این بزرگ مرد در تقویم جهانی نیست از نالایقی ماست و چیزی از او کم نمی کند. از سویی دیگر، هنگامی که خود ما در تقویم ایرانی و ملی مان جایی برای او نگذاشته ایم، سخن گفتن از روز جهانی گزافه گویی بزرگی است!!

 

2- شما که از بن وجود کورش را زیر پرسش می برید، اکنون چگونه به کتیبه او چنگ  می زنید؟ کورش یکتاپرست و پیرو اندیشه و آموزه های زرتشت بود و از سویی همان جوری که گفته شد او به همه اندیشه ها و باورها احترام می گذاشت. در هنگامی که خون و خونریزی و جنگ و غارت رسم فاتحان بود و با این که او بر بیش از یک سوم جمعیت شناخته شده جهان آن روزگار فرمانروایی می کرد و کسی یارای مقابله با او را نداشت، فرمان داد که «هر کس در پرستش خدای خود آزاد است». ستایش از خدای بابلی ها برای احترام به آن ها بود. کورش به بردگی آن ها پایان داد، دستور بازسازی معبادشان را داد و آن ها را در پرستش خدایشان آزاد گذارد. و برای همین بابلی ها با گل به پیشواز کورش رفتند. شما ببخشایید که او اندیشه اش را به زور به کسی تحمیل نمی کرد و نمی گفت چون شما ها زرتشتی نیستید باید زندانی ، شکنجه و یا اعدام و سنگسار شوید.

 

3- شما گویا چیزی از تاریخ پس از هجوم اعراب به ایران نمی دانید. برای درک چشم اندازی از آن روزگار می توانید به وضع کنونی عراق و سوریه که داعش به راه انداخته نگاهی بیندازید. پس از تازش اعراب به ایران ، بیشتر کتاب ها و کتابخانه ها به آتش کشیده شده یا به رودخانه ها انداخته شدند. گویند گرمابه های ایران برای ماه ها از هیزم کتاب ها می سوختند و همچنین رودخانه کارون سرپوشی از کتاب بر رویش بود. بنابراین ما منبع های بسیار بسیار مهمی درباره تاریخ گذشتگانمان (نه تنها درباره کورش که تاریخ پیش از اسلام ، مادها ، هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان) را از دست دادیم. ولی برای سربلندی کورش چه چیزی بالاتر از این که تاریخ روایت شده از سوی دشمنانش (یونانی) جز به ستایش و بزرگی کورش قلم نزده اند. آیا دیده اید کسی را که دشمنانش او را ستایش کنند؟؟!!!

 

 غنیمت گرفتن زنان شوهر دار و کودکان ایزدی که توسط داعش اسیر شده اند

 

کتاب دو قرن سکوت از عبدالحسین زرین کوب که خواندنش

برای حامد زمانی بسیار ضروری است! 

 

 

از سویی دیگر باید بگوییم که کار سعدی و حافظ و مولانا تاریخ نویسی نبوده است! آن ها غزل سرا و عاشقانه نویس بوده اند. هیچ جای سروده هایشان سخنی از شاپور یکم پادشاه بزرگ ساسانی که رومیان را به زانو در آورد هم نیست. از اردشیر بابکان و بابک خرمدین و آریو برزن و داریوش و خشایارشا و بهرام چوبینه هم چیزی نیست، آیا آن ها هم نبوده اند؟ پردیسی (فردوسی) هم تاریخ نویس مستند نبوده است. همگان شاهنامه را با کتاب افسانه ای ادیسه هومر یونانی ها مقایسه و در برابر آن قرار می دهند. شاهنامه نه یک تاریخ مستند، اونکه تاریخ اساتیری (اساطیری) ایران است. آیا کیخسرو در ایران بوده است؟؟؟ خیر کیخسرویی در کار نبوده است. این ها نماد و سمبل و میتولوژی های ایرانی بوده اند. اساتیر را با نشانه ها روایت می کنند و نه به گونه مستقیم. نامی از کورش در کتاب پردیسی نیست زیرا شخصیتی که در تاریخ به نام کورش هست در کتاب او به نام فریدون آورده می شود که به گونه پنهانی در طبیعت رشد کرده و ضحاک که همان اژی دهاک محفوظ در تاریخ است را شکست می دهد.

 

 پردیسی توسی (فردوسی) خردمند بزرگ و زنده کننده هویت

فراموش شده ایرانی پس از هجوم اعراب به ایران

 

 

ما از 2500 سال پيش سخن می گوییم، هنگامی که همه دانسته های ما از لوح های گلی است و خب بسیاری از این ها نابود شده. آرامگاه کورش و تخت جمشيد ، نقش رستم و دیگر آثار به جای مانده در مرودشت، همدان و شوش نشانی از حتمی بودن حکومت هخامنشيان دارد. هنگامی که مورخين بزرگی همچو هرودت که اطلاعات کتاب هایشان مرجع تاريخی بسیاری از کشورهاست 2400 سال پيش از کورش و هخامنشان نام برده جای بحثی نمی ماند.

 

بد نیست بدانید که حفاری های تخت جمشيد در سال 1931 آغاز شده و تا پیش از آن هيچ کس دانسته های چندانی از دوران هخامنشی نداشته (به دلیلی که در پاسخ شماره 5 خواهیم گفت) پس طبيعيه که بسیاری از مردم از وجود کورش و پادشاهان هخامنشی چیزی نمی دانسته اند که بخواهند نام فرزندشان را کورش بگذارند. ولی ایرانی ها سال ها از نام سیروس (که نام جهانی و یونیورسال کورش است Cyrus) استفاده می کردند. کورش نام محلی شده سیروس است، نام يونانی کورش يعنی Cyrus هنوز در خارج رواج داره. دنيا کورش رو به خاطر احترامش به آزادی می شناسد. پیش از پهلوی نام کدام شاه هخامنشی سر زبان ها بوده؟ چه کسی می خواست تحقيق کند درباره تاريخ ايران؟؟؟ ایران ما در آن هنگام به لطف شاهان قاجار از عقب افتاده هم عقب افتاده تر بوده. 

 

4- جای شگفتی است. تخت جمشید، کتیبه حقوق بشر کورش، خرابه های بابل (عراق کنونی) و این همه آثاری که در موزه های اروپایی از جمله موزه لوور فرانسه نگهداری می شوند پس هیچ هستند؟!! لابد تورات هم در زمان پهلوی به وسیله انگلیسی ها و اسراییلی ها نوشته شده است. (در تورات به صراحت از کورش پادشاه پارس نامبرده شده است.)

 

موزه لندن - بخش هخامنشیان

 

ويل دورانت - تاريخ تمدن ويل دورانت:

 

«كورش از افرادی بوده كه برای فرمانروایی آفريده شده بود. به گفته امرسون همه از وجود او شاد بودند. روش او در كشورگشایی حيرت انگيز بود. او با شكست خوردگان با جوانمردی و بزرگواری برخورد می نمود. به همين دليل يونانيان كه دشمن ايران بودند نتوانستند از آن بگذرند و درباره او داستان هاي بی شماری نوشته اند و او را بزرگ ترين  قهرمان جهان پيش از اسكندر می ناميدند. او كرزوس را پس از شكست از سوختن در ميان هيزم های آتش نجات داد و بزرگش داشت و او را مشاور خود ساخت و يهوديان دربند را آزاد نمود. كورش سرداری بود كه بيش از هر پادشاه ديگری در آن زمان محبوبيت داشت و پايه های شاهنشاهی اش را بر سخاوت و جوانمردی بنيان گذاشت.

 

 

گزاره «من کورش هستم، شاه هخامنشی» که به سه زبان پارسی باستان،

عیلامی و بابلی روی یک ستون در پاسارگاد حک شده‌ است.

 

این همه شاهکار های دست بشر برای حامد زمانی کافی نیست!

و وی امپراتوری هخامنشیان را ساختگی می خواند !!!!

 

 

5- نامگذاری آرامگاه کورش به ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﻣﺎﺩﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﯿﻤﺎﻥ نیز از زیرکی ایرانیان بود. در هنگام تازش اعراب به جهت خوی وحشی گری و مخربی که اینان داشتند و  این که همه نشانه های تمدن و هر چیزی که جلویشان می دیدند را نابود می کردند، ایرانیان خردمند بر آن شدند تا این بنا را به نام مادر سلیمان به اعراب بشناسانند تا آن را از گزند اعراب متجاوز نگهداری کنند. در آن دوران خفقان و ستمگری اعراب که برای سد ها سال در ایران به درازا کشید رفته رفته همه چیز به دست فراموشی سپرده شد. ایرانیان تا 600 سال مستعمره اعراب وحشی بودند و همه ساله از دست رنج و کار و زحمت خود به آن ها مالیات می دادند که تازه پس از 600 سال با هجوم چنگیز مغول از آن ها نجات پیدا کرده و این بار گرفتار چنگیز شدند. همه ناشناخته ها از یک روزی کشف می شوند و آغازی دارند، بنابراین این که بگوییم باستان شناسان پیش از آن کجا بودند سخن بچگانه ای است!!

 

6- شما بفرمایید رفرنسی به ما نشان بدهید درباره دستمزد بردگان و زنان. چنین چیزی از بن نادرست است. کورش مخالف بردگی بود و به بردگی و غلامی پایان داده بود. آن ها کارگر بودند و به آن ها دستمزد داده می شد. در زمان هخامنشیان ، بیمه بازنشتگی بود. سیستم آب و فاضلاب بود. دانشگاه و مهدکودک و مدرسه (نه به مفهوم کنونی) بود. زنانی که کار می کردند چند ماه پیش و چند ماه پس از زایمان مرخصی با حقوق داشتند. زنان حق طلاق داشتند. به گواه تاریخ نگاران در هنگام امپراتوری هخامنشیان برابری حقوق زن و مرد در ایران بود و .... گرچه ما ساختن سخنان نادرست و نسبت دادن آن ها به کورش و این دست کارها را نکوهش می کنیم. ولی کورش به اندازه ای بزرگ هست که نیازی به این ها ندارد.

 

 

 شناسنامه سنگی هخامنشیان، نخستین شناسنامه بشریت...

 

 

شاهنشاهی هخامنشی هیچ گاه برده داری نکرد

 

این سخن از روی تعصب نیست... لوح های گلی به دست آمده از تخت جمشید به ما می گوید هر فرد (مرد، زن، ایرانی،*غیر ایرانی) که در نظام هخامنشی مشغول به کار بوده ، به میزان کارکرد خود ؛ حقوق و پاداش دریافت می کرده است.

 

برای نمونه ترجمه یکی از این لوح ها را بازگو می کنیم : "آقای شاکا مدیر صندوق آقای بردکاما گواهی می دهد که آقای هردکاما *درودگر مصری ، سرکارگر 100 نفر کارگر که به ضمانت آقای وهوکا در پارسه انجام وظیفه می کند استحقاق دریافت مبلغ 3 کارشا و 2 شکل و نیم نقره به عنوان دستمزد خود دارد"

 

مسوول صدور سند مردوکا این کتیبه ها که تعدادی از آن ها پیش از این به ایران بازگشته و هم اکنون در موزه تخت جمشید نگهداری می شوند نشان می دهند سیستم حسابداری دقیقی در دوران هخامنشی در 2500 سال پیش جاری بوده و همه پرداخت ها بر اساس اسناد مالی مکتوب صورت می گرفتند و موضوعاتی مانند ضامن و ضمانت نیز در این دوران متداول بوده است.

 

 

 

«پل دو بروی» زرتشت شناس فرانسوی در «تاریخ فلسفه زرتشت» می نويسد:

 

« هيچ برگی از کتاب های تاريخ نمی تواند گواه دهد که يک تن به زور به انديشه زرتشت در آمده شده باشد. اگر جز اين بود زمانی که ايرانيان امپراتوری جهانی درست کرده بودند، يونان و هند و مصر و همه خاور ميانه و نيمی از آفريقا زرتشتی شده بودند».

 

 

هرتسفلد:

 

«دویست سال صلحی که شاهنشاهی ایران به جهان داد باعث یک ترقی بی مانند در فکر بشر شد. مذهب زرتشت، بودا و یهود گواه های پردوان آن هستند و امپراتوری اسکندر بدون پیشینه شاهنشاهی هخامنشی ممکن نبود. (ابدیت ایران،ص 28)

 

«هدف امپراتوری ایران این بود که بر ملت ها و مردمان گوناگون، به گونه ای فرمانروایی کند که در اثر قدرت ملایم خود آن ها را به گونه یک واحد در آورد و مانند خورشید به آن ها روشنی بخشد. در حالی که آن ها را بیدار می کند و گرم می سازد» (سهم ایران در تمدن جهان،ص 2)

 

 

 

 

 

 

 

نگارش شده به دست مدیر سایت کول دنلود

 

 


 

 


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 01 دي 1394 ساعت: 13:33 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
دیدگاه ها()

آگهی

راهنما

>>> راهنمای دنلود: پس از کلیک بر لینک دنلود ، گزینه دنلود رایگان و سپس ایجاد لینک دنلود را بزنید تا

 

لینک مستقیم برای شما آماده گردد. / آموزش تصویری: آپلودبوی , دب فایل , کت فایل

 

>>> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها ، K-Lite (ویندوز) و QQPlayer (اندروید) را دانلود کنید.

 

>>> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

 

>>> جهت دانلود فایل های بالای 1 گیگ در آپلود بوی رجیستر کنید (رایگان)

 

>>> آموزش ادامه دنلود لینک های از کار افتاده

 

>>> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

دیدگاه ها

این دیدگاه به دست آریایی در روز 1395/7/28 و 18:45 فرستاده شده است

آریایی گفته:

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم و خردمند سایت. بابت گفته های خیلی واضح و پرثمرتون ممنونم. و اما در جواب به بعضی *** که در مورد مطلب بالا انتقادات آبکیشون رو ثبت میکنن باید بگم که شماها یه مشت عربزاده سراسر عقده هستید که عقده و حقارت شاهان عزیز پارسی و کینه ای که از ایرانیان بابت تاریخ شکوهمندشان به دل دارید وادارتون کرده که هر مضخرف و پلشتی رو سرهم بکنید و اون رو به ثبت برسونید تا هم دفاعی از تاریخ و هویت نداشته تان کرده باشید و هم شاهان پارسی را کوچک شمرده باشید. اما افسووووس.....که تاریخ هرگز تغییر نخاهد کرد..) در واقع این مجموعه رفتارها و طرز فکر از یک مشت عربزاده بی سواد عجیب نیست، بلکه عجین است. و لذا در جواب به چنین نظرات و عقایدی که خرد و ادب و شعور در آن جایز نیست، هر کس و هرچقدر که مایل است میتواند این بی ادبهای ملخ خور را به باد فحش بگیرد. با قدری تامل میتوان درک کرد که جعل تاریخ چه میتواند بر سر ادب و فرهنگ یک جامعه بیاورد. در نتیجه تنها استفاده ای که از پرسشها، فرمایشات، تحقیقات و نظرات این قشر از افراد میتوانم بکنم این است که****** و به دوستان هم توصیه میکنم که شما هم همین کار را بکنید.

این دیدگاه به دست سجی در روز 1395/7/8 و 14:11 فرستاده شده است

سجی گفته:

نتیجه ای که می گیریم اینه که کوروش یهودی بوده . و خونخوارم بوده . راستی ایرانیها اون زمان چقدر زرنگ بودند که آرامگاه را به مادر حضرت سلیمان نسبت دادند . هنوز در عجم چرا یهودی ها از کوروش حرف می زنند؟ راستی واقعا کسی تو فامیلاش سراغ داره که اسم جدش کوروش باشه ؟ بگردین شاید پیدا شد .

این دیدگاه به دست عرشیا در روز 1395/6/24 و 15:05 فرستاده شده است

عرشیا گفته:

سلام و درود به همه دوستان
اولا که کوروش بزرگ و حضرت محمد پیرو یک راه بودند و هیچ تضادی با هم نداشتند.در ضمن هر دینی خاصیت و برتری خودش رو داره.
دوما خدا جای حق نشسته است و میداند که کوروش بزرگ چگونه انسانی بوده است.
سوما حامد زمانی وقتی دائم در حال جنگیدن با ایرانیان و بت سازی از بزرگان عرب در ذهن خود و در آینده در دنیای واقعی هست،خب چه انتظاری دارید ازش که بهتر از این مطلب بنویسه؟
وقتی دشمنان هخامنش از دوران حکومت هخامنش به نیکی یاد میکنند شما چه پارازیتی می اندازید؟
دور از یک ایرانی پایبند به تاریخ پر شکوهش هست که این حرف را درباره یک بیسواد واقعی بزنه ولی اینو باید بهش بگم که:
اول برو یاد بگیر شعر چیست و حافظ و سعدی هنرشان شاعری بوده یا تاریخ نویسی،و بعد بیا و در مورد بزرگ مردی همچون کوروش حرف بزن.
اگر حضرت محمد یا کوروش بزرگ الان در حیات بوده و این (خیییلی عذر میخوام)شررر و وررر های تورا میشنیدند،باور کن تورا از کافران میخواندند که بسیار به حق است.
پس برو پسر خوب یادبگیر از این به بعد سر درس تاریخ بیشتر گوش کنی به حرفای استاد.دانشگاه هزینه داره پس درست استفاده کن گوش کن به درس.

این دیدگاه به دست فرشاد در روز 1395/6/9 و 0:10 فرستاده شده است

فرشاد گفته:

حامدزمانی هم خرف خلخالی ادمکش رو میزنه.براین بی اعصمتان نگ باد.ازعقل وشعورفاقدهستش این زمانی .بچه بسیجی

این دیدگاه به دست رامین در روز 1395/6/8 و 19:46 فرستاده شده است

رامین گفته:

نکته جالب در منشور کوروش این است که او از خدایان بابل و دیگر خدایان به اسم نام میبرد مثلا می گوید مردوک خدای بابل اما در مورد خدای یهود که همان خدای یکتا است از عبارت خدای حقیقی استفاده می کند و این بسی مایه تاسف است که فردی بی سواد مثل حامد زمانی که تنها دلیل شهرتش همین حرف های صد من یه غاز است و هیچ سررشته تاریخ ندارد به خود اجازه می دهد در مورد کوروش کبیر اظحار نظر کند

این دیدگاه به دست zahra در روز 1395/5/6 و 19:56 فرستاده شده است

zahra گفته:

کل حرف ایشون این بود که چرا کوروش رو با اسلام دارین در تقابل قرار میدین! مثل اینکه متوجه نشدین!!
ضمنا دین اسلام بر پایه عدالت هست...اینکه ما اسلامی زندگی نمیکنیم یه بحث دیگست!

این دیدگاه به دست shapaloo در روز 1395/4/18 و 13:37 فرستاده شده است

shapaloo گفته:

یه مشت***** میان درباره کوروش اظهارنظر میکنن

شما ********

این دیدگاه به دست امید در روز 1395/1/16 و 23:26 فرستاده شده است

امید گفته:

جانم فدای کوروش آزاد مرد پارسی ..جانم فداتر وطن خواستگاه پیامبر صلح و دوستی بشر
پاسخ : درود ها

این دیدگاه به دست علی در روز 1395/1/9 و 19:18 فرستاده شده است

علی گفته:

نتونستیت خوب جوابش بدید

این دیدگاه به دست یاحق در روز 1395/1/4 و 11:10 فرستاده شده است

یاحق گفته:

این دومین متني هستش که ميزارم ،هرچند میدونم نمی تونید درج کنید ، مثل متن قبلی که به ضررتون بود ..

اینو یادم رفت بگم که مثل اینکه یهودیها اشتباه آدرس دادن به شما و از تاریخ خبر نداری، حمله مغول به ایران در زمان محمد خوارزمشاهي بوده نه در زمان اعراب....
بهتره زود اصلاحش کنید...
پاسخ : کامنت شما عینا تایید شده. ما نگفتیم حمله مغول در زمان حمله اعراب به ایران یا چیزی شبیه به این که منظور شماست بوده. منظور ما این بود که تا ان هنگام ایران مستعمره حکومت خلیفه های عرب بود و این دودمان خلفای تازی با یورش مغول ها به اعراب پایان یافته و بنابراین شرشان از ایارن بدین ترتیب کم شده. سایر گفتارهای شما به اندازه ای سطحی است که نیازی به پاسخ نمی بینم.


برای دیدن دیدگاه های بیشتر روی شماره برگه ها در زیر کلیک کنید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آگهی و بنرهای شما

درباره ما

کول دانلود | دانلود رایگان فیلم و سریال ایرانی جدید

 

درود بر شما بازدیدکننده گرامی ،

 

سایت Cooldownload هیچ گونه پشتیبانی یا وابستگی به نهاد و یا جناحی ندارد. ما برای آسودگی شما پاپ آپ را هم کنار گذاشتیم.

 

از سویی پست های ما کپی از هیچ سایتی نبوده و همگی حاصل ساعت ها وقت مدیریت و گهگاه همکاری کاربران می باشد. کوشش ما همیشه در جهت ارایه محتوای غنی و دست اول برای شما بوده. ما برای وقت بازدید کننده هایمان ارزش به سزایی قایلیم و نمی توانیم به خود اجازه بدهیم که آن را هدر دهیم.

 

بنابراین خواهشمندیم تا برای پشتیبانی از ما از فروشگاه سایت دیدن و در صورت تمایل خرید کنید. کاربران سایت از تخفیف برخوردار می شوند. راه دیگر یاری رسانی، لینک دادن به سایت ماست.

 

همچنین اگر پست های ما مورد پسند شما بود، لطفا با ذکر منبع در سایت خود قرار دهید. گرچه با همه این ها بهترین کمک شما به ما کمک معنوی و بازدید همیشگی از سایت است.

 

کول دنلود در سایت ساماندهی ثبت و همگی فعالیت هایش رسمی و قانونی است.

 

پیشنهاد ها و درخواست های خود را با ما در میان بگذارید. به یقین به همه آن ها پاسخ داده خواهد شد. رضایت شما یگانه هدف ماست. مرورگر سازگار با سایت نیز گوگل کروم می باشد. برای نمایش بهتر سایت پیشنهاد می شود که از این مرورگر بهره مند شوید. آرزوی گذراندن لحظه های خوبی را برای شما داریم.

 

در پایان باید گفت که به جهت آپدیت های روزانه بسیار، امکان این که همه پست ها در برگه نخست دیده شوند نیست، پس بد نیست که از آرشیو و انجمن سایت هم بازدید نمایید.

نوشتارهای ویژه

آگهی و بنرهای شما

راهیابی کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» گذرواژه را فراموش کردم ؟

نام نویسی پرشتاب

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

پشتيبانی آنلاين

پشتيبانی آنلاين

آمار

آمار نوشتارها آمار نوشتارها
همه نوشتارها همه نوشتارها: 3974
همه دیدگاه ها همه دیدگاه ها: 5185
آمار کاربران آمار کاربران
آنلاین ها آنلاین ها: 105
شمار کاربران شمار کاربران: 5918

کاربران آنلاین کاربران آنلاین : 1 نفر

01. sara

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 101,314
بازدید دیروز بازدید دیروز : 109,112
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 21025
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 21925
آي پي امروز آي پي امروز : 23865
آي پي ديروز آي پي ديروز : 23735
بازدید هفته بازدید هفته : 210,426
بازدید ماه بازدید ماه : 2,538,021
بازدید سال بازدید سال : 31,702,083
بازدید کلی بازدید کلی : 39,770,097

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 54.161.210.75
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : سه شنبه 04 آبان 1395

آگهی و بنرهای شما

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود