آگهی
دانلود فصل دوم ساخت ایران دانلود مسابقه 13 شمالی عکس فیلم بازیگرها
خانه » علمی، پژوهشی » تاریخ ایران » کورش بزرگ، خوشنام ترین فرمانروای تاریخ بشریت

بازی زولا

زولا یک بازی اکشن اول شخص آنلاین است که بازیکنان با ثبت نام و فعال سازی اکانت خود می توانند آن را به صورت رایگان دانلود و بازی کنند. بازی زولا مخصوص سیستم عامل ویندوز است و به صورت دوره ای مسابقات کشوری برای این بازی به صورت آنلاین برگزار می شود.

کورش بزرگ، خوشنام ترین فرمانروای تاریخ بشریت
امتیاز دهید

کورش بزرگ، خوشنام ترین فرمانروای تاریخ بشریت

از دل ویرانه های تخت جمشید / از میان یادهای فر جمشید

از دل خاک گوهر بار نیاکان / امپراتوری بی همتای ایران

یک سدایی خسته ولی پر وقار / بانگ می آرد / منم کورش، شه و شاهنشه ایران

درودم بر تو ای کورش / تو ای دادار هر چه داد / تو ای کوبنده بی داد

تو ای فردای آبادی / تو ای آغاز آزادی /تو ای خورشید بی پایان

سیروس کار ، پژوهشگر و کارگردان فيلم مستند “در جستجوی کورش” :

«برای نخستين بار در تاريخ مستند، کورش اين نکتهرا به اثبات رساند که پذيرش حقوق خداداد شهروندان نه تنها حکومت را تهديد نمی کند ، که به قدرت آن می افزايد».

برای درک اين موضوع، بايد به ياد داشت که پيش از کورش،همه امپراتوری ها ، از جمله در مصر و آشور و بابل ، بر بنيادترس آفرينی ماندگاری خود را تضمين می کردند. کورش، با پذيرشبه خطر انداختن حکومت خود، در ابتدا برخی از آزادی ها را به شهروندان خويش عطا کرد، وبه زودی دريافت که اين آزادی ها نه تنها حکومت او را تهديد نمی کنند که او را قویتر از پيش می سازند. اين دريافت پيشينه آن چيزی شد که گزنفون آن را در کتاب خودبا عنوان «پرورش کورش» شرح داده است. اين کتاب به آن دسته از رهبران آينده که بهاعطای برخی از آزادی ها به شهروندان خود می انديشيدند اين آرامش خاطر را عطا کردکه اعطای برخی آزادی های بنيادی هيچ لطمه ای به حاکميت نمی زند و شورش مردم نتيجهگريزناپذير اعطای آزادی نيست. اين پيشينه راهگشا مهم ترين دهش و ماندگار ترينميراث کورش به شمار می رود.

مستند بسیار زیبای «درجستجوی کورش» ساخته سیروس کار

کلیپ های دیگر به زودی

(البته این مستند هنوز کامل نشده و نزدیک 12 دقیقه اش فعلا موجوده که از لینک بالا می تونید دانلودش کنید. آقای کار در سال 2005 هنگامی که در عراق سرگرم فیلمبرداری این فیلم بود به وسیله ارتش آمریکا دستگیر شد گرچه پس از دو ماه آزاد شد ولی تا جایی که ما در جریان هستیم به دلیل مشکلات مالی هنوز موفق به تکمیل آن نشده است.)

در ادامه عکس ها و پوستر های زیبایی برای شما آماده کرده ایم.

جهت دیدن عکس ها در سایز واقعی، آن ها را ذخیره کنید.

کورش بزرگ (سایرس دی)
شاه پارس، شاه انشان، شاه ماد، شاه بابل، شاه سومر و اکد
شاه چهار گوشه جهان

هنگامه فرمانروایی : ۵۵۹ – ۵۲۹ پیش از میلاد
تاجگذاری : انشان ، پارس
زادروز : ۶۰۰ یا ۵۷۶ پیش از میلاد
زادگاه : انشان ، پارس
مرگ : ۵۲۹ پیش از میلاد
محل درگذشت : سیردریا

آرامگاه : پاسارگاد
پیش از : کمبوجیه دوم
پس از : کمبوجیه یکم
همسر : کاساندان
دودمان : هخامنشیان
پدر : کمبوجیه یکم
مادر : ماندانا
فرزندان : کمبوجیه، بردیا، آتوسا، آرتیستون و رکسانا

یادمان باشد که روز کورش بزرگ، زادروز او نیست، روزی جهانی نیست، روز آغاز امپراتوری او هم نیست، اونکه روزی است که او «آشتی‌خواهانه به بابل اندر شد، سربازان بسیار او دوستانه در بابل گام برداشتند، و او نگذاشت کسی در سراسر سرزمین های سومر و اکد ترساننده شود. او مردمان ستمدیده را از درماندگی رهانید، آوارگان را به خانه های خود بازگرداند، بردگان را از بیگاری نجات داد، و فرمان داد که هر کسی برای گزینش مذهب و مکان سکونت خود آزاد باشد».

ارزش اندیشه و عملکرد کورش بزرگ، به ويژه اکنون و در این زمان خاص درک شدنی است؛ زیرا میلیون ها انسان در بخش هایی از جهان گرفتار انواع تبعیض های مذهبی، فرهنگی، جنسیتی، و رنج و فقر و ترس از دیکتاتور و دیکتاتوری اند. اکنون، درست در همان بخش هایی از خاورمیانه که کورش بزرگ فرمان رواداری مذهبی خود را صادر کرد، و «مردمان ستمدیده را از درماندگی رهانید.. آوارگان را به خانه های خود بازگرداند… بردگان را از بیگاری نجات داد… و فرمان داد که هر کسی در انتخاب مذهب و محل سکونت خود آزاد باشد»، و نگذاشت که در هیچ کجا سربازان اش مردمان را بترسانند، و به همه کس آرامش و شادمانی هدیه کرد برزخی از ظلم و نقض حقوق بشر بر پا است.

سخن از كورش است و هر چه در این زمینه بگوییم کم گفته ایم. از پاک ‌اندیشه‌ای كه به مخالف خود نیز آزادی اندیشه، باور زندگی، جابجایی شغل، آرامش و آسایش را روا و سزا می‌داشت. کورش نماینده و مظهر دوستی و آشتی میان کشورها در دنیای خونخواری و بربریت پیش بوده، و دموکراسی و آزادگی این رادمرد تاریخ، زبانزد تاریخ نگاران و دانشمندان برجسته جهان است.

او به زنان، كودكان و بیماران نگاهی مهرآمیز داشت؛ به گونه‌ای كه وقتی می‌بیند زنی مصری باردار است و به دشواری كار می‌كند، فرمان می‌دهد همه زنان كارگر دو ماه پیش از تولد كودک خود و شش ماه پس از آن در حالی كه از دستمزدشان بهره‌مندند، به استراحت بپردازند. شاید این نخستین بیمه اجتماعی باشد. اكنون به سده‌های پیش از میلاد بنگریم كه بیش از سه‌هزار سال برگ بر آن افزوده شده. ولی هنوز در كتیبه‌های هخامنشی از این فرمانروای دادگر با نام «كورو» و در نسخه ایرانی با واژه «كوارش» یاد شده است. در كتاب مقدس تورات «كورش» و در زبان یونانیان «كوروس» و در فرهنگ رمی‌های مسیحی «سیروس» یادآور نام ابرمردی است كه خودخواهی را مردود دانست و فزون‌طلبی را بیهوده انگاشت.

او به آرامش و آسایش انسانی اندیشیده و در اندیشه ماندگار ساختن نام و نشان خود نبوده. كورش در سال ۵۳۹ پیش از میلاد در فرمانی كه بر پیامگران سفالین نگاشته شده، آزادی، آبادی و روشنایی را برای همه مردمان سرزمین‌های دور و نزدیک هخامنشی خواستار بود.

فرمانگری كه نزدیک به یک سوم زمین های شناخته شده آن زمان زیر فرمانش بود و هیچ قدرتی یارای مقابله با او را نداشت. با این همه می‌نگارد: «فرمان دادم كه همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و آنان را به علت باورشان نیازارند؛ فرمان دادم كه هیچ‌كس از شهربانان، اهالی شهر را از هستی ساقط نسازند…»

آخرین اخبار از ساخت فیلم کورش کبیر

همه نوشتار ها درباره کورش بزرگ
تلگرام کول دانلود

آگهی

راهنما

> راهنمای دانلود: پس از کلیک بر لینک سرور ، گزینه دانلود عادی و سپس لینک دانلود پیشنهادی

کلیک کنید تا فایل آغاز به دانلود کند. / آموزش تصویری: اپرا

> آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم: در Km Player، کلیک راست کرده، سپس گزینه Open آن گاه

Load External Audio و در پایان فایل صوتی مورد نظر را برگزینید.

> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها، K-Lite (ویندوز) و BSPlayer یا QQPlayer (اندروید) دانلود کنید.

> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

> آموزش ادامه دانلود لینک های از کار افتاده

> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

> راهنمای کیفیت فیلم ها

دیدگاه ها

تاکنون 3 نظر ثبت شده است.

 1. سلام وب باحالی داری معلومه براش خیلی زحمت کشیدی

  لطفا اگه دوست داشتی به منم سر بزن خوشحال میشم
 2. سلام اقا سعید

  ممنونم از لطف شما

  عالی بود

  موفق باشید

 3. سلام

  تبریک میگم وبلاگ خیلی خوبی داری معلومه براش زحمت کشیدی ، ولی حیفه به نظر من یه دامنه واسش بگیر .

  راستی خوشحال میشم با هم تبادل لینک داشته باشیم ، اگه موافق بودی لینک سایت ما رو با عنوان TipTop Download و آدرس tiptopdl.ir ثبت کن بعدش اطلاع بده که لینک شما رو ثبت کنم . (:
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Captcha loading...

تمامی حقوق نزد کول دانلود محفوظ است و کپی برداری از محتوا با ذکر و درج لینک ما به عنوان منبع بلامانع است. طراحی شده توسط پارس تمز