آگهی
دانلود فصل دوم ساخت ایران دانلود سریال گلشیفته عکس فیلم بازیگرها

تازه ترین فیلم ها و سریال ها

آرشیو فیلم ها
به کانال تلگرام کول دانلود بپیوندید!

بازی زولا

زولا یک بازی اکشن اول شخص آنلاین است که بازیکنان با ثبت نام و فعال سازی اکانت خود می توانند آن را به صورت رایگان دانلود و بازی کنند. بازی زولا مخصوص سیستم عامل ویندوز است و به صورت دوره ای مسابقات کشوری برای این بازی به صورت آنلاین برگزار می شود.

این پست تازه ترین رخدادها پیرامون ساخت فیلم کورش بزرگ

«کوروش کبیر» را پوشش می دهد و همواره به روز می شود

فیلم کورش کبیر

آپدیت03/05/1391علی معلم :

فیلم برداری نزدیک به یک سال به درازا می انجامد !

مرجان حاجی حسنی : پرونده فیلم کوروش کبیر که قرار است زندگی کورش، پادشاه هخامنشی را به تصویر بکشد سرانجام به جریان افتاد.

حدود یک سال قبل بود که مسعود جعفری جوزانی و علی معلم به عنوان کارگردان و تهیه کننده، برای ساخت فیلمی با محوریت کورش درخواست پروانه ساخت داده بودند که ساخت این پرونده با عدم صدور مجوز مواجه می شد. ولی تازه‌ترین شنیده ها حاکی از آن است که اداره نظارت درخواست پروانه ساخت این فیلم را مجددا به جریان انداخته و علی معلم اظهار امیدواری کرده که به زودی مجوز ساخت این فیلم سینمایی از سوی اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد صادر شود.

علی معلم(تهیه کننده سینما) با اعلام این مطلب گفت‌: دو هفته گذشته درباره این فیلم با سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کردم و ایشان هم به شمقدری اعلام کرد که ساخت این فیلم پیگیری شود‌. وی ادامه داد‌: بعداز دیدار با شمقدری وی از من درخواست طرح توجیهی برای ساخت فیلم کرد و من هم اعلام کردم که قصد دارم فیلم کوروش کبیر را در قالب یک پروژه ملی بسازم‌.

به گزارش ایلنا معلم با اشاره به تلاش زمانی بسیار برای نوشتن فیلمنامه فیلم گفت‌: در گفت‌و‌گو با چند نفر از اعضاء شورای پروانه ساخت و همچنین سینماگران و براساس اخباری که ازشورای پروانه ساخت دارم فیلمنامه مورد استقبال قرار گرفته است‌. معلم با تاکید بر این که ساخت این فیلم بیش از یک سال طول می‌کشد افزود‌: راهکاری را برای ساخت این فیلم مد نظر قرار داده‌ام که براساس آن فیلم تبدیل به یک پروژه ملی و مردمی می‌شود و از سرمایه‌های مردمی استفاده می‌کند و یک پروژه ملی می‌شود. معلم افزود‌: اگر همین امروز نیز با ساخت فیلم موافقت شود برنامه ریزی و راه اندازی این پروژه یک سال طول می‌کشد ولی براساس راهکارهای که درنظر گرفته شده طرح موفقیت آمیز می‌شود‌. وی ادامه داد‌: هفته آینده قصد دارم تا به دیدن جواد شمقدری بروم‌.


روزهای پایانی اسپند ماه 92 :

موافقتبا ساخت فیلم «کورش کبیر»

علی معلم (تهیه‌ کننده‌ این پروژه) ضمن اعلام این خبر افزود: «با اعطای مجوز موافقت اصولی توسط شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی در آخرین روزهای سال 92، سرانجام این پروژه در سال 93 وارد فاز جذب سرمایه‌گذاری پیش‌تولید خواهد شد. فیلمنامه کورش کبیر کامل با استناد به منابع تاریخی و مشاوره با مورخان، توسط مسعود جعفری جوزانی نگاشته و در مراجع ذیصلاح ثبت شده است. این فیلم به دوران تولد کورش تا رسیدن به امپراتوری و سرانجام مرگ او می‌پردازد.»

علی معلم افزود: «امیدوارم با یاری همه مردم، سرمایه‌گذاران و نهادهای خصوصی و دولتی و همچنین سازمان‌های سینمایی و هنرمندانی که برای حضور در این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند، بتوانیم در زمانه‌ای که بیشترین هجوم به سرزمین ایران از طریق ساخت فیلم‌های جعلی پیرامون ملت بزرگ ایران و پیشینه تاریخی و معاصر آن صورت می‌گیرد، گامی در جهت معرفی ساختار تمدن و قهرمانان تاریخی کشورمان برداریم.»

«کورش کبیر» توسط مسعود جعفری جوزانی کارگردانی خواهد شد.


آپدیت 24/01/1393

پرویز شیخ طادی : یک متن درست تاریخی تدوین کرده ایم

پرویز شیخ طادی گفت: سرمایه گذاران پروژه «کورش کبیر» پرداخت هزینه 20 میلیاردی آن را قبول کرده بودند ولی تنها شرط آنان مبنی بر تضمین اکران فیلم میسر نشد و منصرف شدند. البته ما هنوز کوتاه نیامده‌ایم و مصر هستیم ساخته شود.


این کارگردان سینما ادامه داد: تحقیقات درباره این شخصیت تاریخی بسیار مفصل بود و از کودکی کورش تا مرگ او را در بر می‌گرفت، بنابراین نمی‌توانستیم تنها در یک فیلم سینمایی حق مطلب را ادا کنیم. باید حتما یا یک مجموعه شود یا ۱۱ فیلم سینمایی.

او گفت: در تحقیقاتمان متوجه شدیم روایت‌های تاریخی اشتباهات زیادی دارد و به همین دلیل تدوین یک متن درست کار بسیار سختی بود که ما انجام دادیم و حالا نمی‌توانیم به سادگی موضوع را رها کنیم.


آپدیت04/08/1393 -مسعود جعفری جوزانی :

زندگی ام را برای فیلم کورش بزرگ می گذارم

فیلم کورش کبیر

ایرانیان سال هاست که چشم به راه ساخت فیلم از استوره های تاریخ سرزمینشان هستند. بی گمان ساخت فیلمی از کورش بزرگ که بیش از نیمی از تاریخ پرشکوه ایران را رقم زده، یکی از این آرزوهاست. چند سال است که زمزمه ساخت فیلم کورش بزرگ در دنیای سینما پیچیده است. تا چندی گرفتن پروانه از ارشاد دشواری راهش بود ولی اکنون دشواری های مالی سدی بر آغاز این پروژه بزرگ است. فیلم سینمایی کورش بزرگ پروژه مشترک مسعود جعفری جوزانی به عنوان کارگردان و تهیه کنندگی علی معلم است.

علی معلم پیش از این گفته بود که هزینه ساخت این گونه پروژه ها سنگین است و سرگرم رایزنی با پشتیبانان مالی است و زمانی که سرمایه گذار خوب برای این کار پیدا شود ، فیلمبرداری را کلید خواهد زد.

امرداد در گفتگویی که با مسعود جعفری جوزانی داشته است چنین نوشت :آرزوی بزرگ من ساخت فیلم کورش بود که فیلمنامه ی آن را سه سال و نیم پیش با همکاری تیم کارشناسی بسیاری از جمله فتح الله جعفری جوزانی و عبدالکریم یونسی نوشته ام.

جوزانی ادامه می دهد :با هنرپیشه های هالیوودی که بنا است در این پروژه بازی کنند گفتگو شده و تاییدیه را گرفته ایم. تنها دشواری پیشروی آغاز این پروژه، جذب سرمایه گذار است. این هزینه سنگین باید از بخش خصوصی تامین شود. من و علی معلم نمی توانیم شماره حسابی را برای این کار ویژه کنیم و این تنها همت مردمی را می طلبد تا گام در این راه بردارند.

جعفری جوزانی از هنرمندان به نام ایرانی نام برد که اعلام آمادگی کرده اند تا بدون دریافت هیچ دستمزدی نقشی در این فیلم داشته باشند. جوزانی به گونه ای از نقش های این فیلم سخن گفت که انسان را می برد به روزگار هخامنشیان.او از برگزاری جشن نوروز سخن گفت که چگونه جزییات آن را در فیلم نامه نوشته است. همچنین از آیین روشن کردن آتش روی بام در آستانه نوروز و آموختن پاکی و دفاع از سرزمین که رسم وآیین آن روزگار بود.

جعفری جوزانی کتاب نخست فیلمنامه را در اختیار ما گذاشت تا شاید آوردن بخش هایی از آن دیگ غیرت ایران دوستان را به جوش آورد و گره از ساخت فیلم جهانی کورش بزرگ بگشاید.

15 سالگی کورش بزرگ در داستان فیلم نامه :

روی بام های خانه های کاهگلی و سنگی آتش برافروخته اند. بچه های دهکده گل های سیاه گوش بر سر چوبدستی های خود بر افراشته نوروز خوانی می کنند .نوجوان سربیت خوان ، در حالی که مشعلی در دست دارد پیشاپیش آن ها می رود. سربیت خوان : بهار آمد ، بهار آمد / بهار لاله زار آمد.

نوجوانی خوش قد و بالا با گونه هایی استخوانی ، پیشانی بلند ، چشمانی درشت و سیاه ، بینی کشیده و راست ، با موهای سیاه و موج داری که تا روی شانه هایش می رسد ، همراه مرد ریز نقش و لاغر اندامی گوسپندان را از چرا بر می گرداند. مرد : دیر وقت است کورش تو برو سر و تنت را بشوی و سدره ات را اندازه کن ! کورش : با هم می رویم !

کورش به سوی خانه کوچک کاهگلی که آتشی بر بام آن روشن است می رود.

کورش : درود بر مادر مهربانم .

زن : تا خورشید نخوابد تو و پدرت دست از کوه و دشت بر نمی دارید ؟ کورش : گوسپندان از گیاه تازه روییده دل نمی کنند. زن در حالی که شالی را بر سر بسته باز می کند و به سوی او می رود. فردا مراسم کشتی بستن است ، باید سدره ات را اندازه کنم ... موبد : کیستی ؟ کورش : ( لحظه ای مردد می ماند ) آن کس که به خواست اهورا مزدا به گیتی آمده تا پندار نیک ، گفتار نیک و کردار نیک او را بیشترین حد به شادی بیاورد ...عروسی با شکوهی بر پاست ، کاساندانا در رخت سبز عروسی و سرپوش سرخی که رویش را پنهان کرده سوار بر اسبی سپید با بال و دمی حنایی پشت سر موبد موبدان به سوی کاخ برده می شود .مردم دم در خانه هایشان آتش افروخته باریختن آویشن و شیرینی بر سر عروس فریاد شادزی ، شادزی سر داده اند . دختر بچه ها در رخت های رنگارنگ در حالی که کاسه هایی پر از گلبرگ در دست دارند ، سر راه عروس را گلباران می کنند . کورش تا دم دروازه کاخ به پیشواز عروس آمده او را از اسب فرو می آورد و بدره ای زر در دستش می گذارد . دختران جوان از بالای بام و ایوان ها گلبرگ و آویشن بر سر عروس و داماد می ریزند. عده ای سنجد و شیرینی جلوی مردم می گیرند. عروس و داماد پشت سر موبد وارد کاخ می شوند. موبد موبدان در رخت و کلاه سپید ، شالی سبز روی دست عروس و داماد می اندازد و در حال اندرز خوانی آن را می پیچاند.

آنچه خواندید تنها گوشه ای از زندگی پر شکوه کورش بزرگ در فیلمنامه بود.

جعفری جوزانی با یک جمله گفت و گویش را به پایان داد :

هتااگر همه زندگی ام را بفروشم فیلم کورش بزرگ را می سازم.


آپدیت8/11/1393

علی معلم :هیچ سرمایه گذاری برای «کوروش کبیر» پیدا نمی شود

فیلم کورش بزرگ

علی معلم در گفتگو با خبرگزاری نسیم گفت: هیچ خبری از تولید پروژه «کوروش کبیر» نیست. مذاکرات جدیدی که نتیجه مثبت داشته باشد صورت نگرفته و همه چیز بستگی به پیدا شدن سرمایه گذار دارد. وی ادامه داد: این پروژه، کاری نیست که بتوان با 10 نفر تولید کرد و نیاز به سرمایه کلان و سرمایه گذار قوی دارد که متاسفانه هیچ کس همکاری نمی کند.

این تهیه کننده افزود: فیلمنامه به پایان رسیده و مراحل پیش تولید را انجام داده ایم و آماده ایم تا یک سرمایه گذار هزینه تولید را فراهم کند زیرا این یک پروژه معمولی نیست و حتما باید بسترهای مالی آن تا انتهای کار فراهم شود. معلم گفت: تقریبا ماهی یک ملاقات با سرمایه گذاران برای حمایت از پروژه داریم ولی تا امروز هیچ کدام به نتیجه نرسیده اند.


آپدیت : 1394/01/18هنرآنلاین -

مسعود جعفری جوزانی:˝کورش کبیر˝ را حتما امسال می‌ سازم.

جوزانی درباره "پروژه کورش کبیر" گفت : البته هنوز نمی‌توان اخبار دقیقی درباره این فیلم منعکس کرد اما با دریافت پروانه ساخت این فیلم و پایان نگارش به زودی برنامه‌ریزی‌ها برای تولید آن انجام خواهد گرفت و این تعویق در ساخت فیلم "کوروش کبیر" ربطی به اختلافات سال‌های گذشته ندارد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذار برای این فیلم گفت: خوشبختانه مشکل سرمایه‌گذار فیلم را هم حل کرده‌ایم. به هر حال این فیلم را امسال خواهم ساخت. کارگردان فیلم "ایران‌برگر" به تحقیقات گسترده این پروژه اشاره کرد و گفت: هر مطلبی که در مورد کوروش نوشته شده است توسط گروه محققین ما مطالعه و به صورت کامل فیلمنامه آن نگارش شده است. فکر می‌کنم این فیلم هم یکی از پربازیگر‌ترین کارهای من باشد. به هر حال تجربه فیلم‌های پر بازیگر را پیش از این با مجموعه "در چشم باد" و نیز فیلم "ایران برگر" داشته‌ام.

فروش بعضی از فیلم‌های سینمایی سودی برای کارگردان و عوامل یک فیلم ندارد و بیشتر این فروش بودجه و سرمایه اولیه فیلم را تامین می‌کند.ایران برگرهم از این امر مستثنی نیست و آن چه از فروش فیلم بدست آمده، صرف بدهی‌هایی می‌شود که تاکنون خرج فیلم شده است.


10 امرداد 94 -علی معلم :

از «کورش کبير» که حرف می زنيم می خندند و می گويند برو بساز !

این تهيه کننده فيلم سينمايي «کورش کبير» در گفتگو با «نسيم»، عنوان کرد: در يکي از جلسات که اعضاي سازمان سينمايي در آن حاضر بودند، مساله ساخت پروژه «کورش کبير» را مطرح کرديم که با لبخند آنها مواجه شديم. او در ارتباط با آخرين وضعيت ساخت اين پروژه، اظهار داشت: اين اثر بنا به مضمون و داستاني که در دل خود گنجانده است بايد در ابتدا تمام محاسبات عددي و رقمي هزينه اش را محاسبه کرد و پس از تامين هزينه آن کار را کليد زد اما از زماني که نگارش اين فيلمنامه به پايان رسيده،رايزني هاي بسياري را با سرمايه گذاران بخش خصوصي به عمل اورده ايم که تاکنون حاصلي دربرنداشته است، ولي برخي از اين افراد هم هنوز نسبت به بازگشت مالي خود در اين اثر ملي مردد هستند.

وي در رابطه با مشکلات ساخت اين فيلم ، گفت: مشکلي در راه توليد اين اثر وجود ندارد، ولي چون اين پروژه ظرفيت بالايي را براي ساخت خود در اختيار فيلمساز قرار مي دهد، بايد از نقطه شروع تا آغاز آن براساس يک هارموني مشخص انجام شود و افرادي که در پشت صحنه اين اثر بايد حاضر شوند، همگي بايد از بهترينهاي ايران و دنيا باشند، لذا اين فيلم را نبايد تنها متعلق به مردم ايران دانست چون شخصيت «کورش بزرگ» در دنيا زبانزد عام و خاص است بازيگران اين پروژه بايد با زبان انگليسي سخن بگويند.

بازيگر «آلما» در ادامه خاطر نشان کرد: يکي از جذابيت هاي اين اثر زبان بازيگران است که همگي بايد با زبان انگليسي سخن بگويند که اين مساله در سينماي ايران سابقه نداشته است، جلوه هاي وِيژه اين اثر هزينه زيادي را بر دست تهيه کننده برجاي مي گذارد، ولي همچنان اميدواريم که بتوانيم مقدمات ساخت اين اثر را در سال جاري آغاز کنيم.

تهيه کننده «گاو خوني» در ارتباط با حمايت هاي دولتي از اين پروژه، عنوان کرد: در يکي از جلسات که اعضاي سازمان سينمايي در آن حاضر بودند، مساله ساخت اين اثر را مطرح کرديم که با لبخند اين مديران همراه بود و گفتند«خيلي خوبه، برو بساز» با اين خنده از ما و فيلم حمايت به عمل آوردند که بايد نهايت قدرداني را از اين دوستان به عمل آورد. وي در پايان گفت: اميدوارم ساخت اين اثر توسط مردم مهين پرست ايران هرچه سريع تر آغاز شود، کما اين که نحوه زندگي و حکومت کورش بزرگ خط مشي هاي زيادي را براي جهانيان ترسيم کرد. شک ندارم که اين پروژه بالاخره ساخته خواهد شد.


14 اسپند 94 : رونمایی از کتاب «کورش کبیر»

جعفری جوزانی: کورش نماد ملیت ایران است

فیلم کوروش کبیر

جوزانی: سینما نرفتن مردم به دلیل نبود زیر ساخت هاست.

مراسم رونمایی از کتاب «کوروش کبیر» به قلم مسعود جعفری جوزانی آدینه چهاردهم اسپند ماه با حضور جمعی از سینماگران، اهالی فرهنگ و هنرمندان در مجموعه شهرکتاب الف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بانی فیلم، این مراسم با حضور هنرمندانی چون شهاب حسینی، علیرضا رییسیان، سحر جعفری جوزانی، فتح الله جعفری جوزانی، چکناواریان، فریبا متخصص، ماهچهره خلیلی، ناصر شفق، نیوشا ضیغمی و تعدادی از نویسندگان در مجموعه شهر کتاب الف برگزار شد.

در ابتدای این مراسم روزبه زرین کوب پژوهشگر و تاریخ نگار ایرانی درخصوص کورش، نحوه روایت های مختلف از این شخصیت و این که چه کسانی در ارتباط با وی مطالبی را نوشته اند سخنرانی کرد. سپس محمود آموزگار رییس اتحادیه ناشران ضمن ابراز خوشحالی از این که یک سینماگر بزرگ چنین کتابی را نوشته است، درباره این موضوع که چه کتابی باید در مورد کدام استوره نوشته شود مطالبی را خاطر نشان کرد. وی در انتها گفت: برای آقای جوزانی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم ادبیات و سینما بیشتر باهم در ارتباط باشند.

سپس مسعود جعفری جوزانی با استقبال مخاطبان روی سن رفت و گفت: من نخواستم سالن بزرگ بگیرم حتی به من مجانی سالن دادند، اما نگرفتم، چون می‌خواستم جایی باشم که بوی کتاب بدهد. جوزانی سپس از دکتر امین دعوت کرد تا درباره کتاب صحبت کند. دکتر امین گفت: کورش پدر معنوی ایران بوده و ویژگی‌های کورش را نام برد. او بنیانگذار تمدن و قانونگذاری است. سپس جوزانی از هارون یشایایی دعوت کرد که صحبت کند. یشایایی از سابقه دوستی با جوزانی اشاره کرد و گفت: اگر کسی بتواند فیلم کورش را بسازد او مسعود جوزانی است. کوروش یک منش است برای ایرانیان که امیدوارم ادامه پیدا کند.

در ادامه جوزانی گفت: ملت ایران هیچ وقت نا امید نیست و همیشه ممکن است در یک دهات دور کسی متولد شود که رویاهای ایران را تحقق بخشد. مستندات کمی درباره کورش هست، اما وی یک استوره است. کارگردان فیلم‌های «شیر سنگی»، «در مسیر تندباد» و «جاده های سرد» افزود: کورش هیچ گاه شمشیرزن خوبی نبود و هیچ وقت فتح جنگی نمی کرد. او را دعوت می‌کردند تا به کشور بابل حکومت کند. کورش هم به همه آزادی می داد. کورش کبیر نماد ملیت ایران است که نمی توان آن را از ایران گرفت. جوزانی از قول ایوبی گفت: رییس جمهور نگران فرهنگ ایران است و گفته چرا بودجه ها به جا هزینه نمی شود؟ امروز سینما نرفتن مردم به دلیل نبود زیرساخت‌های سینماست. باید ساختارها و کمیت و کیفیت سالن‌ها بهتر شود.

کارگردان سریال «در چشم باد» در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: جهان امروز حرف دیگری دارد. باید حرکت‌های وسیع برای آینده بکنیم. برای ۵۰ سال آینده باید برنامه ریزی کرد. مالیات از سینما اخذ می شود، اما جاهایی که واقعا باید مالیات بدهند نمی دهند. امیدوارم این اتفاقات و کتابخوانی بیشتر شود و بتوانیم در کنار هم باشیم.


29 فروردین 1395 ،مسعود جعفری جوزانی در برنامهخندوانه:

کورش بزرگ را با سرمایه های مردمی خواهم ساخت.آرت بوک فیلم تا پایان خرداد و پرِ ویز تا شهریور ماه آماده می شود.

دانلود نسخه کامل برنامه خندوانه با مسعود جعفری جوزانی


11 شهریور 95 -جوزانی به دنبال شهری برای ساخت پارسه

مسعود جعفری جوزانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: دکتر معتمدی به اتفاق گروه بزرگی در حال انجام آرت بوک هستند که رو به اتمام است. اصغر نژاد ایمانی نیز با آن ها همکاری می‌کند.

وی افزود: تابلوهای فراوانی از آن فضا و قصرها درست شده که سه بعدی می شود. با این تفاسیر فکر می کنم آرت بوک تا پایان اردیبهشت [شاید منظور شهریور بوده و باشگاه خبرنگاران جوان به اشتباه نوشته اردیبهشت] به پایان برسد.

جوزانی درباره لوکیشن این فیلم سینمایی گفت: از سویی در حال تصمیم گیری برای انتخاب شهر و یا استانی هستیم تا شهر پارسه را در آن جا بسازیم. باید ببینیم کدام شهر بیشتر از بقیه می تواند در انجام این کار به ما کمک کند.


17 شهریور 95 -جعفری جوزانی: همه سرمایه فیلم کورش کبیر مردمی است

فیلم به زودی کلید می خورد .....

فیلم کوروش کبیر

کارگردان فیلم سینمایی «کورش کبیر» گفت: مراحل پیش تولید این فیلم رو به پایان است و به زودی تولید آن آغاز می شود.

مسعود جعفری جوزانی در مصاحبه با خبرگزاری سدا و سیما افزود: مراحل نگارش فیلمنامه و آرت بوک پروژه سینمایی «کورش کبیر» به پایان رسیده است و با انتخاب لوکیشن آن این اثر را کلید می زنیم.

وی گفت: بستگی دارد که سرمایه ما به چه اندازه ای باشد و طبق آن داخلی یا خارجی بودن لوکیشن های کار را انتخاب می کنیم؛ تا الان همه سرمایه فیلم مردمی بوده است و باید ببینیم چه اتفاقاتی می افتد.


مسعود جعفرى جوزانى - 7 آبان 95 -همایش اقتصادی فرصت‌های سرمایه گذاری

خبرهای جدید از ساخت فیلم کورش کبیر

کوروش کبیر، بخش بزرگى از هویت ملى ماست

اميدوارم موفق شوم هر چه زودتر ساخت فيلم سينمايى «كوروش كبير» را به پايان برسانم تا فرزندانمان در آینده، ما را زیر سوال نبرند

به گزارش رسیده، این نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون، در میان جمعی از مسوولان کشور در دومین همایش اقتصادی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان ملایر و همزمان با روز کوروش گفت: جمعه ۷ آبان ماه، روز جهانی [روز جهانی نیست] کوروش پدر ایران زمین است.

کسى که چندین سال است تلاش مى کنم از زندگى و اندیشه هاى انسان دوستانه او فیلمى بسازم. و در این راه، قرار است به کمک دوستان، شهرکی بنا کنیم، براى انجام این کار بزرگ، کسانى پا پیش گذاشته‌اند از؛ شیراز، تفرش، شاهرود و چندین جای دیگر داوطلبانى پا پیش گذاشته‌اند، امروز هم از زادگاهم، ملایر اما از حرف تا عمل فرسنگ‌ها راه است، امیدوارم همه چیز درست پیش برود، این روزها فقط به یک چیز اطمینان دارم و این که همگام با اندیشه و اراده ملت بر انجام این کار بزرگ مصمم هستم و همین به من انگیزه ادامه کار و تلاش می‌دهد.مگر نه اینکه تاریخ بارها نشان داده که پیروزى با اراده است؟

وی همچنین گفت: ممنون که مرا دعوت کرده‎اید و سپاس که پا به پاى من براى جذب سرمایه تلاش می‌کنید؛ بله، ما اراده کرده‌ایم و می خواهیم به کمک همدیگر از اندیشه انسان دوستانه اولین پایه گذار حکومت چند ملیتى و بنیان گذار آزادى و برابرى شهروندان على رغم نژاد، زبان و باورهاى دینى در مقابل قانون پرده‌ بردارى کنیم. مى خواهیم با هم سرمایه‌گذار جذب کنیم، مى‌خواهیم به هم کمک کنیم تا آرزو و اراده ملى تحقق پیدا کند.

مى خواهیم به کمک هم باور کنیم که رانت خواران دزد، همه ایرانیان نیستند. و هنوز نیک کرداران و پاک دستان و نیک اندیشان پاسداران این سرزمینند. و چه خوب که امروز در کنار قومى هستم که اولین امپراتورى قانون محور را در جهان پى ریخته است. به کمک شما یاران امیدوارم در دو سال آینده، بتوانیم فیلم سینمایی «کوروش کبیر» را هم ببینیم.

بتوانیم هویت ملی مان را احیا بکنیم و از پرواز نهراسیم، پرنده براى پرواز به دو بال نیاز دارد و این هویت ملی یکى از بال هاى اوست. واقعیتى که در کلان کشور، همه با آن موافق هستند؛ منتهی گاهی بعضی ها از امام هم مسلمان تر هستند و در پایین چوب لای چرخ می‌گذارند.

نویسنده و کارگردان سریال «در چشم باد» در بخش دیگری از سخنانش گفت: خیلى هزینه دادیم و خیلی طول کشید تا هم خودمان ، هم مسوولین فرهنگی مان باور کنیم که هویت ایرانى همان رستم دستان است که شیر خدا را کامل مى کند هم او که مولانا جلال الدین آرزو می کند، تا بپذیریم کوروش بخش بزرگ و انکار ناپذیرى از هویت ملى ماست. تا بال پرنده و نیاز به پرواز را انکار نکنیم تا باور کنیم که تاریخ در ما و با ما جاری ست ، و تاریخ گواهى می دهد که پدران و مادران ما از دیر باز موحد و از تبار نیکان، پاک دستان، نیکوکاران، نیک کرداران و نیک اندیشان متمدنى بودند که حکومتى تا به امروز قابل بحث و انسانى را بنیان گذاشتند. خب چه عیبی دارد که فرزندان ما بدانند که ایرانى مسلمان و زرتشتی، کلیمی و مسیحی، را فرهنگ ایرانى به هم پیوند داده است و همواره در تنگناهاى تاریخ این ملت محکم و استوار یار و یاور هم بوده و هستند.

وی در ادامه افزود: حکومت رسانه می‌خواهد و رسانه هم به هنر نیاز دارد. موسیقی می خواهد، تئاتر و سینما و فوتبال و چه و چه مى خواهد. اوایل انقلاب نوار ضبط می کردیم و با شیوه هاى مختلف برای امام می فرستادیم؛ آن موقع، هنرها را در چهارچوب هاى قابل قبول تعریف می کردیم تا اهمیت رسانه و هنرهاى مورد نیاز آن بررسى شود. تا از بالا تکلیف هنر و موسیقی روشن بشود؛ تا اگر از بالا فتوا دادند و قانون درست شد آمد، دیگر از پایین، کسانى که خود را از امام هم مسلمان تر می‌دانند چوب و چماق برندارند و یک دفعه یقه هنرمندان را نگیرند.

«مسعود جعفرى جوزانى» در ادامه سخنانش در دومین همایش اقتصادی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان ملایر گفت: ما مشکل داریم، سرمایه ترسو است و به دنبال سود است، سرمایه امنیت می‌خواهد و این مساله فقط مربوط به ملایر نیست ، کجای دنیا یک ملت یک روز صبح بیدار می‌شود و مى‌بیند سه تومان پولش تبدیل به یک تومان شده ؟ خب در چنین شرایطى که هر روز ارزش پول آب می‌رود؛ کدام سرمایه‌دارى حاضر است ریسک بکند؟ در شرایطى که کسانى هم که با به جاى تکیه به استعداد، فقط و فقط با استفاده از رانت، سرمایه‌اى به دست مى‌آورند، به محض اینکه سرمایه‌یشان زیاد می‌شود، برمی‌دارند، فرار می‌کنند؛ یا به کانادا و یا به اروپا می‌روند، در آنجا هم معمولا یک کلاهبرداری سر آنها را کلاه می‌گذارد و همه سرمایه آنها را می‌خورد؛ یعنی سرمایه ملت به وسیله عده‌اى نالایق به بیرون از کشور می‌رود.

جعفری جوزانی در ادامه اظهار داشت: در آن سال هاى جنگ، یک انسان شریف، عزیز و ایران دوست از کانادا به ایران آمد، آن موقعی که فرش ماشینی هم گیر نمی‌آمد، خب زمان جنگ بود و کمبودها، اما زندگى با همه شکوه ادامه داشت. مردم عاشق می‌شدند، عروسى مى‌کردند، جیب‌ها خالى اما دل‌ها بهم نزدیکتر از امروز بود. برای نمونه کسانی که می‌خواستند جهاز دخترشان را تهیه بکنند، چیزى گیرشان نمى‌آمد. بله در چنین روزهایى مهندس «مروج» از کانادا به ایران آمد. این آدم چند کارخانه در اطراف شیراز احداث کرد؛ فرش درست می‌کرد و در اختیار مردم می‌گذاشت. بعد از مدتی که گذشت از وزارت کار، نامه‌‌ای به دستش رسید، اول فکر کرد که می‌خواهند تشویقش کنند، ولی وقتى به وزارت کار رفت متوجه شد که انجمن اسلامی کارگران از وی شکایت کرده که با آستین کوتاه به کارخانه آمده است، کارخانه‌ای که زن نیز در آنجا وجود نداشت، او هم در نهایت کارخانه‌ها را بست و کشور را ترک کرد.

وی همچنین گفت: سرمایه با چنین شرایطى چه جوری می‌تواند به این کشور بیاید؟ سرمایه امنیت می‌خواهد؛ اگر کارگر، اتحادیه‌ای تشکیل می‌دهد باید در جهت امنیت شغل و درآمدش باشد. یعنى ایجاد تشکیلات کارگرى و دلیل پیدایش آن باید معلوم باشد،که مثلا می‌خواهد حقش را بگیرد، حقوق و منافعش را بالا ببرد، ولی به شما چه ربطی دارد که من آستین کوتاه می‌پوشم؟ گشت ارشادى؟ پلیسى؟ چه کاره هستی که یقه من را می‌گیری؟

مسعود جعفرى جوزانى نویسنده و کارگردان سریال «در چشم باد» در پایان تاکید کرد: سرمایه‌گذاری بسترسازی فرهنگی، امنیت و اعتماد می‌خواهد، شما از بالا حق ندارید، شب بخوابید و صبح بیدار شوید بگویید دلار شد سه هزار تومان و بعدتر هم نتوانى جلوى سقوط هر روزه پول را بگیرى. الان هم که هر روز پول ما بى‌ارزش‌تر مى‌شود و دلار بالاى ٣۶٠٠ تومان بفروش مى‌رسد. خب این یعنی زیان، این یعنی تولیدکننده ورشکست، یعنى کم‌رنگ‌ترشدن هر روز سفره ملت، خب سرمایه‌گذار بیچاره هم حق دارد بپرسد تو سرمایه من را کنترل مى‌کنى، نه من! بعد از آن طرف، نرخ من را هم، باز تو کنترل می‌کنی و اجازه نمى دهى که بازار این نرخ واقعى را تعیین بکند. طبیعى است که در چنین شرایطى آدم‌هاى درجه یک کنار بکشند و بعد، آدمهای درجه دو می‌آیند و پشت سر آنها هم رانت‌خوارها می‌آیند و در نهایت اینکه فامیل سببى یا نسبى چه کسى باشند؛ کشتى عظیم مملکت را به گل مى‌نشانند. صاحبان اندیشه هم لال مى‌شوند و کنار می‌کشند.

دومین همایش اقتصادی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان ملایر با حضور تعدادی از مسوولان کشور، از جمله؛ «اکبر ترکان» مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، دکتر «امین حسین رحیمی» معاون دادستان کشور، دکتر «احمد احمدی» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر «اقبال شاکری و «الهه راستگو» عضو شورای شهر تهران، «عبدالعظیم رضایی» فرماندار ویژه شهرستان ملایر، دکتر «علیرضا رضایی» شهردار شهرستان ملایر، اساتید دانشگاه، سرمایه‌گذاران، دانشجویان و … دیروز پنجشنبه ۶ آبن ماه جاری در سالن خلیج فارس واقع در باغ موزه دفاع مقدس در تهران برگزار شد.


3 اسپند 95 جعفری جوزانی:

منتظر کمک های مردم برای ساخت فیلم «کورش» هستیم

مسعود جعفری جوزانی در گفت وگو با ایرنا، درباره آخرین فعالیت های انجام شده برای ساخت فیلم «کورش کبیر» افزود: مقدمات آن در حال انجام است و این کار را با پول های مردمی و هزینه های خود ادامه می دهیم. وی ادامه داد: برای تهیه این فیلم جایی را نداریم و مردم پشتیبانی می کنند که تا کنون برای ساخت آن ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرده ایم و آرت بوک و تمام اجزای ابزار آن دوران به صورت سه بعدی تهیه شده است.

کارگردان فیلم سینمایی «جاده های سرد» همچنین گفت: اکنون مشغول برخی کارهای دیگر این پروژه سینمایی همچون خرید زمینی هستیم تا شهرکی را برای این فیلم بسازیم. وی افزود: عادت من این است که با پول های مردم حرکت کرده ام و اگر این کار با همین کمک های مردمی ادامه پیدا کند، فکر می کنم خوب باشد.

جعفری جوزانی درباره زمان ساخت نهایی فیلم «کوروش کبیر» گفت: نمی دانم چه زمانی این فیلم ساخته شود اما ساخت آن به کمک های مردمی بستگی دارد و تا اینجا نیز با کمک های صد هزار و ۲۰۰ هزار تومانی مردم پیش رفته ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «شیرسنگی» در پاسخ به این سوال که اگر بودجه آن تاکنون تامین شده بود، اکنون در چه مرحله ای بودیداظهار داشت: طبیعی است که ۱۰ دفعه ساخته شده بود.

وی با اشاره به تهیه آرت بوک پروژه سینمایی «کوروش کبیر» گفت: آرت بوک کتابی است که تعداد محدودی از عوامل فیلم می‌توانند آن را ببینند و در این کتاب همه چیز با جزیات مشخص است و حتی قبل از اینکه بازیگران انتخاب شوند‌، گریم و لباس آنها به طور کامل قابل بررسی و دیدن است. کارگردان فیلم سینمایی «ایران برگر» افزود: این کتاب به شکل سه بعدی ساخته می‌شود و آنقدر اهمیت دارد که هر کسی آن را ببیند، گویی فیلم را دیده است. چون حتی تمام ریتم فیلم با زمان‌بندی دقیق در آن لحاظ شده است.


24 اردیبهشت 96

رونمایی از مراحل انجام شده فاز 0 پروژه کورش بزرگ

فاز 0 پروژه کورش بزرگ

با یاد و بزرگداشت زنده‌یاد علی معلم، مراسم رونمایی از کارهاى انجام شده در فاز صفر فیلم سینمایى «کوروش بزرگ»، کارت فرا اعتبارى بانک ملت به نام کورش کارت و چاپ دوم فیلمنامه «کورش کبیر» نوشته مسعود جعفری جوزانی ساعت ۱۷:۳۰ یکم خرداد ماه امسال در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش رسیده،مراسم رونمایی از چاپ دوم فیلمنامه «کوروش کبیر» به نویسندگی مسعود جعفری جوزانی و با پژوهشگری فتح‌اله جعفری جوزانی و دکتر عبدالکریم یونسی و همچنین مراسم رونمایی از کارهاى انجام شده فاز صفر شامل؛ ١-سایت ٢- کوروش کارت بانک ملت و ٣- گزارش اتمام نقشه راه (آرت بوک) با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس سینما، تیاتر و تلویزیون کشور و تعدادی از شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی و هنری و با یاد و بزرگداشت زنده‌یاد «علی معلم» منتقد و نویسنده سرشناس سینمای ایران؛ در ساعت ۱۷:۳۰ روز یکم خرداد ماه سالجاری در موزه سینما در تهران برگزار می‌شود. نخستین چاپ کتاب فیلم‌نامه‌ «کوروش کبیر» نوشته‌ مسعود جعفری جوزانی که توسط انتشارات تریتا منتشر شد؛ ۱۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۴ در شعبه الف شهر کتاب واقع در زعفرانیه تهران رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از چاپ دوم فیلمنامه «کوروش کبیر» همچنین قرار است از آرت بوک و وب سایت پروژه سینمایی «کوروش کبیر» و نیز «کورش کارت» بانک ملت رونمایی شود و برنامه‌های آتی پروژه سینمایی «کوروش کبیر» به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. در بخش‌هایی از مراسم نیز، مدیر گروه فرهنگی- اقتصادی پروژه «کورش بزرگ» در مورد ساخت شهرک سینمایی «کوروش کبیر» و چگونگی جذب سرمایه‌های داخلی، خارجی و همچنین مردمی برای ساخت این اثر سینمایی توضیحاتی ارابه خواهد داد.

مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ


>>> جهت آگاهی از اخبار و زمان پخش فیلم به تلگرام ما بپیوندید

دانلود فیلم کوروش کبیر,دانلود فیلم کورش بزرگ


تلگرام کول دانلود

آگهی

آگهی

راهنما

> راهنمای دانلود: پس از کلیک بر لینک سرور ، گزینه دانلود عادی و سپس لینک دانلود پیشنهادی

کلیک کنید تا فایل آغاز به دانلود کند. / آموزش تصویری: اپرا

> آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم: در Km Player، کلیک راست کرده، سپس گزینه Open آن گاه

Load External Audio و در پایان فایل صوتی مورد نظر را برگزینید.

> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها، K-Lite (ویندوز) و BSPlayer یا QQPlayer (اندروید) دانلود کنید.

> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

> آموزش ادامه دانلود لینک های از کار افتاده

> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

> راهنمای کیفیت فیلم ها

دیدگاه های شما پیرامون این نوشتار:
 • Khashayar Khashayar می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/11/27 و 15:36 فرستاده شده.

  ندانی ک ایران نشست من است!! جهان سر ب سر زیر دست من است
  همه یکدلانند و یزدان شناس ز نیکی ندارند از بد حراس
  دریغ است ک ایران ویران شود. کنام شغالان و کفتاران شود
  چو ایران نباشد تن من مباد. در این بوم و بر زنده یک تن مباد

 • مصطفی مصطفی می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/11/27 و 13:54 فرستاده شده.

  با سلام،مدتی است طرح کوروش کارت برای حمایت از ساخت فیلم ارائه شده لطفا اطلاع رسانی فرمایید تا همه در سخت این فیلم مشارکت کنند.
  http://card.kouroshfilm.com/

  پاسخ : فک کنم گفتیم در پست

 • علی علی می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/11/13 و 12:34 فرستاده شده.

  سلام.منم مثله تمام ایرانی های عزیز امیدوارم این فیلم ساخته شه ب امید خدا. ی سخنیم دارم با افرادی ک خودشون رو ترک میدونن و خودشونم میچسبونن ب ترکای ترکیه اینا من نمیدونم اینا اهله کجان و از کجا مطالب تاریخی میخونن ولی باید بگم شمایی ک خودتونو ترک میدونید واقعا براتون متاسفم شما برو در مورد قوم ترک بخون ب جز خون ریزی کار دیگه ایی نکردن . بعدشم میگن ک اگر مملکت دست ترک ها بود این کارو میکردن اون کارو میکردن شما برو تاریخ ایرانو بخون ب جز زمانی ک کشور دست کرد ها یا همون مادها یا فارس ها بوده ایران تاریخ شگفت انگیزی نداشته اخرین باری ک ایران دست این قوم ها بوده زمان ساسانیان بوده بعد اونم یا دست عراب بوده یا ترک ها یا قوم دیگری الانم کشور دسته شماس الان بالا ترین قدرت تو ایران کجاییه اصالتش ! اصلا شما مقام در جه یک بگو ک کردباشه من بهت میگم کسی نیست ک باشه. بعدشم این در مورد شاهان صفوییه یا بابک خرمدین صحبت نکنید اینام اگه زندگی نامه شونو بخونید خودشون با ترکا میجنگیدن اینقدرم ک عاشق ترک ها هستید شماره حساب بدید واستون هزینه سفزتونو فراهم کنیم از ایران برید شما لایق همون باتلاق های هستید ک اجدادتون اومدن . ی نکته هم هست با اینکه بعضی از دوستان گفتن ولی من باز تکرار میکنم مردمی ک الا ن ما بهشون ترک میگیم اذری هستن .و اصالتا ترک نیستن بلکه اریایی هستن(ب غیر از اونایی ک خودشونو ترک میدونن).ولی طی سالها ب تزکی سخن میگن و اذربایگان ب معنی نگهبان اتش ایزدی و بیشترین اتشکده هام در این مناطق هست بس بخواهیم بگیم مردم این مناطق اصالتا ترک هستن فکر نکنم درست باشه من دوستان زیادی ترک دارم خودشونو اریایی میدونن ولی من نمیدونم اینایی ک میان این کامنت هارو میذارن از کدوم ترک ها هستن!

 • Parsa Parsa می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/11/11 و 20:34 فرستاده شده.

  سلام.
  ببخشید مکان فیلم برداری معلوم شده یا نه و کجاست؟

  پاسخ : درود. خیر.

 • AMIR AMIR می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/25 و 13:46 فرستاده شده.

  بیخیال مهم اینه انسان باشیم ؛ نژاد پرستی به ما ترک آذری ، لری ، کردی ، بلوچ ، گیلک ، ترکمن ، ترک قشقاوی ، فارسی ، عربی ، ترک عثمانی ، افغانی و ... نمیاد که نژاد پرست باشیم و به قوم و سرزمین پهناورمونو با حماقت خود نابود کنیم ، من ترک آذری زبان و زبان سایر اقوامو هم دوست دارم و احترام می زارم هیچوقت نباید به ذات کسی توهین کنیم خب عرب هم باشه انسانه انسان ! ،، و ضمنا اگه بخوای فارس اصلیو پیدا کنی فقط سه چهارتا استان مرکزی و جنوبه ، یعنی ۲۰ درصد جمعیت ایران ! ، ول کنین این ترکو فارسو چرندیاتو ، راه کوروش از فارس ها ، بابک از آذری زبانان ترک ، امام علی از عرب و زندگی را با انسانیت طی کنیم
  یاشاسین ایرانیم.

 • ahmad ahmad می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/23 و 17:53 فرستاده شده.

  استاد شهریار درباره می فرماید:

  توهمایون مهد زرتشتی و فرزندان تو پور ایرانند و پاک ایین نژاد اریا

  اختلاف لهجه ملیت نزاید بهر کس ملتی با یک زبان کمتر به یاد ارد زمان

  لیک این را دشمنان کردند از ایران مرنج دوست را قربانی دشمن نشاید کرد هان

  ودر جایی دیگر:

  گرچه ترکی بس عزیز است و زبان مادری لیک اگر ایران نگوید لال بادا این زبان

  مهم نیست یک ایرانی از چه گروهی است ترک لر کرد عرب بلوچ اذری گیلکی و...هر کدوم که در افکارشان حفظ ایران وجود ندارد خائنان به تمام این اقوام و مزدوران بیگانه گان هستند متاسفانه در شبکه های مجازی بعضی از هموطنان کرد و تورک به یک سری عقاید توخالی دم از جدایی طلبی می زنند وبا پشتیبانی از خود فروخته هایی مانند گروه ترورریستی پژاک چه خسارات جبران ناپذیری به میهن مادری خود می زنند تمامی کردستانهای موجود در عراق و ترکیه متعلق به ایران هستش و در گذشته به علت بی لیاقتی حاکمان خطی مرزی بین انان قرار گرفت کردها ار نژاد مادها اولین امپراطوری ایران هستند و همینطور اذری ها که اکنون خود را از نژادهای دیگری مانند سلجوقیان ویا حکومت های دیگر متجاوزان به ایران می دانند مادها که از ازدواج کمبوجیه شاه پارس با ماندانا دختر شاه ماد شخصی به نام کوروش متولد شد که با انحاد ماد و پارس باعث شد که این کشور تا امروز در این منطقه پر تلاطم سرفراز باشد

  به امید روز اتحاد تمام اقوام ایرانی

 • مهتا مهتا می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/23 و 11:00 فرستاده شده.

  بله سرزمین اذربادگان محل تولد ذرتشت پیامبر یا سرزمین تولد اتش طبق اسناد تاریخی تو شرق دریاچه ارومیه تا حدود شهر هریس بوده و هیچ ربطی به اردبیل نداره..سرزمین شمالی هم اران بوده این تو تمام کتب تاریخی هست/چرا دولت این کشور نام اذرباییجان گذاشته باید اهداف شومی داشته باشه که تو نقشه های دروس مدرسه های این کشور نقشه ایرانو تحریف کردن و حتی گیلان و هم جز کشور خودشون دونستن...مسولین بی غیرت حالا هی بهشون وام بدن اینم جواب خوبی مثل قطرو فلسطین و لبنان و غیره....در مورد زبانم اید بگم خنده داره یه کشور مثل هند 100تا زبان داره توش با هزارتا لهجه و 100تا دین مختلف ولی اینجا به خاطر دین یا زبان یه عده کم مغز میخوان جدا بشن..این از تدابیر دولت که بدرد یه کار کوچیک فرهنگی نمیخوره...ایران چه با این ادیان درست و غلط و چه با زبان های مختلف ایران بوده و هست و خیلی هم بزرگتر و با شکوهتر از اینه و روزی دوباره فرزندان کوروش این روزگار شیرین برمیگردونن

 • ahmad ahmad می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/19 و 10:43 فرستاده شده.

  با سلام خدمت همگی اخه دوستان این حرف ها چیه اخه؟اذری فارسی؟این کشور از چند هزار سال پیش ایران نام گرفت کشوری از اقوام مختلف که چند هزار سال در کنار هم زندگی کردند و همیشه دشمن مشترک داشتند اخه مگه میشه اگه روزی تو این مملکت دشمن حمله کرده باشه طرفدار یکی از این اقوام بوده باشه؟شما دقت کنید از اولین امپراطوری ایرانی که ماد بود تا هخامنشی و اشکانی و ساسانی تمام اقوام ایرانی به نوبت از این کشور دفاع کردند و امروز که کشور به ما رسیده و الان ما درگیر این شدیم که ما اذری هستیم یا تورک هستیم یا لر هستیم و...دوستان بییاین به همدیگه توهین نکنیم یکی مثل کوروش متعلق به تمام ایرانی هاست حالا اینکه از کدوم قوم هستش مهم نیست مهم ایرانی بودنشه یا بابک همینطور این ها باعث سرافرازی ایران و ایرانی هستن. اونا چندهزار سال پیش با متحد کردن تمام اقوام ایرانی موفق شدند باعث قدرت و شوکت ایران و ایرانی بشن ولی متاسفانه امروز یه عده اومدند با تعصبات توخالی برگشتن به دوران بربریت!باعث به وجود اومدن گروه هایی جدایی طلبی مثل پژاک و ریگی و الاهوازی و...شدند که می خوان ایران به سه هزار سال قبل برگردانند و تکه تکه کنند چون اگر تمام این اقوام با هم متحد باشند شکست انان غیر ممکن است ولی اگر جدا جدا باشند به راحتی شکست می خورند یعنی خودشون همدیگر را نابود می کنند دوستان حتی پروردگار هم در تمامی کتب مقدس به اتحاد دستور می دهد.
  التماس تفکر

  پاسخ : درود. در سپاهیان کورش مردانی از 30 -40 نژاد گوناگون بودند. نژادپرستی سخنی بچگانه و مردود است. ولی این که گروهی خودشونو (اون هم تنها به دلیل تحمیل یک زبان) به یه نژادی که دشمن این اب و خاک بوده و میلیون ها ایرانی را سر بریده اند بدانند و به این بهانه نیت های شومی چون تجزیه طلبی داشته باشن قابل تحمل نیست!!

 • همدانی همدانی می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/14 و 22:34 فرستاده شده.

  خظاب به سرخ جامه
  که میگی اذربایجان همینی است که غرب اردبیل هستش اخه تو که میگی رگ اردبیلی دارم نمیدونی اردبیل جزو نمناطق تاریخی ارذبایجان هستش؟؟اصلا شکی نیست که استان اردبیل جزو منطقه ی تاریخی اذربایجان هستش .حالا من نمیدونم چرا هم استان اردبیل و جمهوری اذربایجان رو اذربایجان نمیدونی فقط تاسف که چنین کسانی خودشونو اذربایجانی معرفی میکنن همون فارسی باشی بهتره

 • سرخ جامه سرخ جامه می‌گه:
  این دیدگاه در روز 1396/8/14 و 0:44 فرستاده شده.

  درود وسلام. دوستان ابتدا اینقد ب جون هم نیفتید. نام ایران از واژه اریا اومده ولی امپراطوری ایران فقط شامل نژاد اریایی نمیشده مثل مردم شرق ایران غرب و حتی سرزمین هایی مثل یمن.. سرزمین ایران از شرق با چین از غرب تا رود دانوب در اتریش در زمان داریوش بزرگ کشیده شد. چیزی ک در کمتر نقشه ای دیدید چون هموناهم مارو تحریم کردند. در صورتیکه خود هرودوت و دیگر مورخان مثل اریان و پلوتارک مرزهای سرزمین ایران را تا رود دانوب دونستند. بنده پایان نامه خودمو در این زمینه با دلیل و منطق نوشتم و سالها تحقیق کردم. متاسفانه هم اسکندر و هم اعراب وحشی در حمله به ایران تمامی اسناد باستانی رو سوزوندن و منابع اصلی ما سنگ نبشته ها و اثار باستانی و نویسندهای یونانی هستند.بنده خودم ی رگ اردبیلی دارم درمورد دوستانی که بحث نژاد مطرح کردند باید بگم که ما وقتی ازین چیزا حرف میزنیم باید دلایل محکم و منطقی داشته باشیم نه فقط دادو بیداد کنیم. وقتی از تاریخ و اسناد قطعی کتاب و اثار تاریخی حرف میزنیم بعضیا بازم حرف خودشونو میزنن بدونه هیچ دلیل منطقی. ولی علم ژنتیک که مو لای درزش نمیره. همین چنسال پیش بازم با استفاده از مطالعه روی کروموزوم و دی ان ای ایرانیان. منظورم کل سرزمینهایی که از نسل ایرانیان هستند مثل خود ایران ارمنستان گرجستان شرق کشور ترکیه داغستان عراق سرزمین اران که به دروغ شد آذربایجان. چون آذربایجان همینیه که الان تو غرب اردبیل هست. و سرزمین شمالی اران یا ایران شمالی نامیده میشد حتی تا زمانیکه روسیه اونو جدا کرد.. این سرزمین بزرگ بر طبق ازمایش ژنتیک 86درصد خلوص و 14درصد ناخالصی داره. ایا الان میتونید بگید در ایران امروز شما از یک خونه دیگه هستید؟ ایران ترکیبی از نام های مردم بلوچ کرد لر گیلک اذری ترک ارمنی عرب و... هست... ولی چرا تو یک کشوری مثل ترکیه که مردم گرج زازا تات و کرد هستن ناچارن ترکی حرف بزنن.؟چون از زمان باستان تو ایران ازادی زبان و دین وجود داشت. بانیشم همین کوروش بزرگ بود. یک زبان دلیل نژاد شما نمیشه. الان سیاه پوست های امریکا انگلیسی حرف میزنن ایا اونا از نژاد آنگلوساکسون هستن؟ نه اونا مجبورن..ایا مردم عراق و مصر عرب هستند؟ پس تمدن بزرگ مصر باستان یا بابل چی شد... هیچی عربا حمله کردند مجبور کردند که مردم اونجا عربی حرف بزنند.. اگه امثال مرداویج سردار گیلانی نبود شاسد ماهم الان عربی حرف میزدیم.. البته نفوذ اسلام هم دلیلی شد که مردم کوته فکر زبان خودشونو فراموش کنن که الان واقعا خنده داره ک یک مصری بگه من عربم... در زمان مغول ها و ترک ها هم این اتفاق افتاد ولی نه با این شدت. البته هم مغول ها و هم ترکا خیلی به ایران صدمه زدن ولی خیلیاشونم خدمت کردن... در مورد بابک باید بگم دوستان نه ترک بود نه حتی ربطی به ترکا داشت. بابک نام اصلیش پاپک ب معنی پدر جوان بود ک پدرش اهل تیسفون و مادرش اهل اردبیل امروزی شمال ایران بود. علاقه داشت به سبک سربازان هخامنشی سرخ بپوشه و حتی دینشم خرمدینی بود که از دین مزدکی نشات میگیره که یک دین ایران باستان بود. اگه ترک بود چرا نه اسمش ترکی بود نه دینش نه منشش. حالا یکی مثل این کشور دروغین که خودشونم جز خاک ایران بودن و مردمو گیلو تالش و ارمن در اونجا زندگی میکنن و از نسل ایرانیان هستند میخواد هی دزدی کنه از ایران هم مردمو ورزشکارارو میبره و هم تقلید های خنده دار انجام میده احتمالا یا کوک شده یا رعیس جمهورشون عقده توجه داره...این قهرمان سازی و دزدی از سرزمین ایران ک بار اول نبود مثل قطر...اخه این طرف اون زمان فریاد زد یاشاسین آذربایجان واقعا خنده دار نیست.. نام سرزمین که آتورپاتکان بود اصلا تو اون زمان. اون فیلمی ک ساختن واقعا خنده داره.. بابک توسط سربازای عباسیان که اغلب ترک بودن سلاخی شد. جالب این ک کشتنش بعد الان صاحب شدنش.. خود مرداویج هم ک ایرانو ازاد کرد توسط س غلام ترک در حمام کشته شدن به دستور خلیفه عباسی که از ترس مرداویج خودشو خیس کرده بود. البته خیلی از ترکها هم در نابودی اعراب به مرداویج و زیار کمک کردند.ولی خوبه حقیقتو وارونه نشون ندیم. در مورد عزیزان باید بگم وقتی چهره خودشونو میبینن تمام الگوهای نژاد ایرانیو دارن. نوع مو رنگ پوست فرم چشم و بینی در صورتی که نژاد ترک زردپوست و کم مو هستند... مثلا ایا مردم بیشتر افغانستان واقعا چون پارسی حرف میزنند اریایی هستند پس چرا شبیه چینیا هستند تا نژاد سفید؟ اینا حقیقته ولی ایران مجموعه این سرزمین هاست حتی اگه سیاه پوست هم شامل بشه
  مثل افتخار همه ما کوروش بزرگ. ما نژاد پرست نیستیم ولی به ایران و حقیقت و تاریخمون افتخار میکنیم به نادر افتخار میکنیم ولی نه دروغ میگیم نه از رو تعصب و بدون دلیل و منطق حرف میزنیم...
  یا علی

برای دیدن دیدگاه های بیشتر این پست روی شماره برگه در زیر کلیک کنید:

مایه خرسندی ماست که دیدگاه خود را پیرامون این پست با ما در میان بگذارید.

هر گونه پرسش یا راهنمایی که نیاز دارید را نیز می توانید بیان کنید. به زودی به شما پاسخ خواهیم دید.

شما نیز دیدگاهی برای این نوشتار بفرستید:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی