کهیر و درمان های آن

دانلود رایگان و کامل 28 پارت سریال شهرزاد با 4 کیفیت

بنرهای شما

ابزارها


Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

نویسندگان

بنرهای شما

پیشنهادهای ما

 

  

دیدگاه های شما

محمد - دانلود کرد ولی صدا نداره فیلم بادیگارد - 1395/08/07
محمد - ببین این جهان سومی نیست گوساله جهان سومی تو هستی ک شعورت نمیرسه وقتی ی فیلم هنوز اجازه پخشش داده نشده میای اینجا چرت گوسفند...ادمایی مث تو لیاقت ندارن - 1395/08/07
کوروش - دورود به شرف آقای جوزانی واقعا خوشم اومد از پیگیری هاشون من کسی هستم که تو فضای مجازی همیشه از بزرگی و عظمت کوروش صحبت میکنم حتی چندین فرد خارجی رو به - 1395/08/07
فرزاد - قسمت های دوبله رو خیلی خیلی دیر گذاشته میشه از شما توقع چنین سرعت عملی رو نداشم. - 1395/08/07
Amir - سلام اولا ممنون بابت سایت خوبتون دوم اینکه ملت خودشون مفت دانلود میکنن بعد ب شما میگن مفت خور و جهان سومی، همه فقط خودشونو خوب و با فرهنگ میدونن ب نظر - 1395/08/06
س ع - واقعا کار خیلی وقیح و زشتی میکنید از همون شهدای غواص هم خجالت نکشیدید.دزدی از شهدا دانلود رایگان اروند یعنی دزدی از شهدا خیلی سبک مغزید خیلی - 1395/08/06
navid - فصل 2 کدوم ماه میاد؟ - 1395/08/06
mehdi vorooj - منتظر فصل 2 هستم. عالی بود همه چی.فیلم the walking dead رو هم بزارید. عالیـــــــــــهتشکر از زحمت بی منت شما بزرگوارن - 1395/08/06
محمدرضا - یکی از بهترین فیلم هایی که تو عمرم دیدم(البته بین فیلم های خارجی)نمیتونم این فیلم رو با فیلم های خیلی درجه پایین ایرانی مقایسه کنم چون واقعا منصفانه ن - 1395/08/06
حسین - یا سلام، درود به غیرت ایرانی شما، - 1395/08/06

آگهی


تخفیفان اولین و بزرگ ترین سایت تخفیف گروهی ایران, روزانه بیش از 800 پیشنهاد هیجان انگیز را با تخفیف های٤٠ تا ٩٠% در سایت و اپلیکیشن خود منتشر می کند.

انواع پیشنهادات تخفیفان: 1- رستوران و کافی شاپ 2- کنسرت، سینما و تئاتر 3- تور، هتل، سفر و ... 4- استخر ، پیینت بال و ... 5- کالاهای مختلف و.....

کهیر و درمان های آن

بازدید: 207
دسته بندی: پزشکی و سلامت,

 

hives کهیر به شکل تکه ای یا حلقه ای روی پوست ظاهر می شود، به شکل گروهی بوده و مثل جوشهای قرمز متورم اند. وقتی این تاولها زیادند از قسمتی که هستند محو میگردند و درقسمت دیگر بدن ظاهر میشوند. تولید ماده هیستامین در بدن دلیلی برای بوجود آمدن این جوشهای قرمز است . در صورت مصرف و یا تماس داشتن با مواد حساسیت زا این ماده در بدن آزاد میشود.

میزان کهیر بستگی به شدت بیماری دارد. با شروع حساسیت به طور عادی این واکنشها افزایش می یابد. نوع ملایم آن میتواند خیلی جدی نباشد و با درمانهای خانگی میتوان آنرا معالجه کرد ولی اگر شدید باشد شخص بیمار باید بستری گردد. هر دو نوع آن باعث اذیت بیمار میگردد به خصوص وقتی که کهیر روی صورت ایجاد شود و یا اینکه کودکان به آن مبتلا شوند که برای والدین آزار دهنده است.

این بیماری در کودکان و بچه ها به خاطر عواقب بدی که دارد، باید به طور جدی درمان شود. درمانهای خانگی برای این نوع کهیرها قابل تایید نیستند .

معالجه کهیر در بزرگسالان با روش های طبیعی مثل شستشوی بدن با جو یا جوش شیرین خشک ، میتواند مفید باشد.کهیرها، قرمز ، متورم وهمراه با خارش اند و اندازه سطح آن متغیر است. در قسمت کوچکی از بدن به اندازه چند جوش ظاهر میشوند یا به شکل تاول یا ورم که به شکل زخمهای قرمز در هر قسمتی از بدن مثل دست یا پا ظاهر می گردند. ویژگی های بارز آنها تغییر اندازه و حتی محل آنها است. گاهی در نقطه ای ناپدید میشوند ودر محل دیگر ظاهر میگردند .

وقتی کهیر به شکل تک جوش روی بدن ظاهر گردد معمولا فقط یکروز ماندگار است.
حتی نوع شدید آن هم وقتی صبح در بدن بوجود بیاید تا ظهر ازبین میرود و فقط در پایان روز مجدد ظاهر میگردد. درچنین شرایطی به دلیل ظاهر شدن و محوشدن آنها مراجعه به پزشک برای درمان امکانپذیر نیست. اما مشورت با پزشک کمک میکند که براساس سابقه شما از این بیماری علت آنرا تشخیص دهد.

عکس برداری روشی دیگر برای تشخیص بیماری میباشد. اگر تورم پوست زیاد وعمیقتر باشد این بیماری Angioedema میباشد (ورم های عمیق تر زیر پوستی می باشند که در منطقه مشخص از بدن به طور ناگهانی به علت حساسیت به مواد غذایی ظاهر می گردند). این کهیرها معمولا به مرور از شدت شان کاسته می شود اما می تواند نه تنها روی دست و پاها ظاهر شود بلکه می تواند غشاهای مخاطی مثل مخاطهای لب و چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد.

به خاطر داشته باشید کهیر به خودی خود بیماری نیست اما عوارض ونشانه های حساسیت به مواد حساسیت زا مثل برخی غذاها ، عوامل محیطی ، محصولات آرایشی مثل مرطوب کننده ها مواد خوشبو کننده بدن و سایر عواملند. کهیر بیشتر در خانمها رایج است . ودر کودکان باید زود درمان شود زیرا درآنها خطر مبتلا شدن به عفونتهای درجه دو وجود دارد که براثرخارش زخمهای پوستی ایجاد میشود.

درمان پزشکی برای درمان کهیرکودکان گرچه ضرورت دارد اما روشهای طبیعی و صحیح درمان آنرا سهولت میبخشد وعوارض آنراکاهش میدهد.

خاراندن کهیرها توسط کودکان باعث افزایش آنها میشود . بنابراین به کودکان اجازه ندهید که محل کهیر را بخارانند. شستن بدن با جو کلوئیدی وجوش شیرین خشک خارش کهیررا کاهش میدهد وبه خاطر داشته باشید که درمان وعلل کهیر به هم مرتبطند. چون کهیر در اصل نشانه حساسیت به مواد حساسیت زا است به همین دلیل شناسایی مواد محرک وحساسیت زا کاری ضروری است . 

گرچه امری خسته کننده و زمان بر است و نیاز به کمک پزشک دارد. بنابراین شناسایی وجلوگیری از بروز حساسیت در جلوگیری از پیشرفت این بیماری حائز اهمیت میباشد. کهیرهایی که شدت زیاد نداشته باشند با درمان طبیعی کاهش یا از بین خواهند رفت ؛ اما نوع شدید آن به معالجه های پزشکی نیاز دارد.

بیشترین و قابل استفاده ترین دارو ، آنتی هیستامین است . برای کهیرهایی که در زیر پوست به شکل عمیق تری ایجاد میشوند، داروهای جدیدی امروزه وجود دارند که بدون عوارض جانبی بوده و دربهبود آنها مؤثر ند. اما اگر این داروها مؤثر نبودند ، مصرف کورتیزون توصیه می شود .اما پزشکان تا جائیکه ضرورت ایجاب نکند داروی کورتیزون تجویزنمی کنند زیرا این داروها استروئیدی بوده و دارای عوارض جانبی اند .

علائم کهیر:

نشانه کهیر، ورم ، خارش ، وگاهی اوقات همراه بادرد است. کهیرها معمولا به شکل تاولهای پوستی حلقه حلقه یا به شکل تکه های کوچک و بعضی اوقات بزرگ وقرمز ظاهر می گردند. شکل آنها متغیراست وبا بروز آنها میتوانید شاهد زخمهای متورم صورتی با اندازه های مختلف درسطح بدن خود باشید.

علائم در زنان ومردان وکودکان خیلی متفاوت نیستند گرچه در کودکان میتوانند شدیدتر باشند .

- ورمهای ملتهب و قرمز نسبتا سفید که میتواند اندازه های آن متفاوت باشد.

- کهیر و یا کهیرهایی که به شکل گروهی اند میتوانند بخش وسیعی از پوست بدن را در بر بگیرند .

- ظاهر شدن و محوشدن : با بوجود آمدن یک کهیر ،کهیر قبلی از بین میرود.

- محل کهیر همراه با سوزش وخارش است .

کهیرهای کوتاه مدت ، یکروزه از بین میروند ، اما اگر طولانی مدت باشد، مثلا شش هفته طول بکشد ،علائم ونشانه های آن ممکن است تغییر کنند. به عبارت دیگر کهیرهای شدید که طولانی مدتند و به ماه وسال می کشند. درمان کهیرهای مزمن، سخت تر است و درمان کهیرهای مزمن در بچه ها نیاز به نظارت های جدی پزشکی دارد و تمام دستورات باید اجرا شود. عوارض کهیر کمک میکند که نشانه های آن و Angioedema را شناسایی نمائید.

کهیر ظاهری متوم دارد اما در Angioedema ورمها ضخیم تر ،بزرگتر و محکم تر ظاهر خواهند شد. تاولهای زیادی روی پوست بوجود می آیند ودرمواردی که این ورم ها شدید باشند ممکن است جوش نیز ظاهر شود. درچنین شرایطی ممکن است احساس درد واحساس گرما کنید یا درمنطقه ای که کهیرزده احساس گرما کنید. در مواردی که angioedema شدید باشد بیمار ممکن است درعمل بلع و تنفس دچار مشکل بشود .

این ورم ها بیشتر دراطراف چشم ولبها ظاهر میشوند اما می تواند دست و پاها حتی گلو را نیز در بر بگیرد . کهیر و Angioedema ممکن است به طور همزمان اتفاق بیفتد. اگر مطمئن نیستند که ورمهای روی بدن شما کهیر است یا مریضی پوستی دیگر ،میتوانید ازتصاویر کهیر در اینترنت کمک بگیرید.

ایجاد مشکل درفعالیتهای روزانه

ممکن است نفس کشیدن و عمل بلع برایتان مشکل شود .افزایش نگرانیهای شما باعث شدت و نامنظم شدن ضربان قلب میشود. حتی ممکن است دچار سرگیجه، بیحالی و از دست دادن هوشیاری خود شوید. بعد از کاهش یافتن شدت کهیر، شناسایی عوامل بروز آنها بسیار دارای اهمیت است و این باعث میشود مجددا دچار این عارضه نشوید.اگر درمان خانگی مؤثر نبود و کهیر بیش از یک روز طول کشید ، از روشهای پزشکی استفاده کنید. علائمی مثل خستگی ، اختلال درنفس کشیدن و بلعیدن نیاز به درمان پزشکی دارد.

دلایل کهیر :

حساسیت

حساسیت به داروها ، آجیل ، تخم مرغ ، توت ، نیش حشرات ، میتواند ایجاد کهیرکند. همچنین در معرض خاکستر حیوانی نیز عامل دیگر می تواند باشد.

پوشیدن لباسهای تنگ و زیور آلات خاص که مناسب شما نیستند . دلیلی دیگر برای ایجاد کهیر است .

بیشترین موادی که ایجاد کهیر و Angioedema میکنند به شرح زیر ند :

حساسیتهای غذایی بیشترین عامل درایجاد کهیر ند. این مواد غذایی شامل حلزون صدف دار ، تخم مرغ ، آجیل ، بادام زمینی ، شکلات وشیرینی اند . غذاهای آماده شده ای که شامل مواد نگهداری اند مثل سولفیت ، سالیسیلات ، دربعضی اشخاص ایجاد حساسیت میکنند. برخی از دارو ها نیز عاملی دیگر برای ایجاد کهیر ند و این داروها میتوانند شامل معمولی ترین داروها مثل ،آسپرین ، ایبوبروفن ودارو های فشار خون باشند.

مواد حساسیت زای محیطی که ایجاد کهیر و Angioedema میکنند، از طریق تماس مستقیم با فضولات حیوانات ، شیره گیاهان یا نیش حشرات اثر می کنند.

ارثی :

عوامل موروثی برای پیدایش عوارض کهیر بسیار نادر واغلب اوقات نامعلوم ند.

درمعرض هوا بودن

اگر درمعرض هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم قرار بگیرید، ممکن است دچار چنین عوارضی شوید و این عوامل میتوانند ایجاد کهیر کنند.

عرق کردن

عرق کردن نیز ممکن است باعث ایجاد کهیر در بدن باشد .

به دلیل اختلال درسیستم ایمنی بعد از تزریق خون یا به دلیل عفونتهایی مثل هپاتیت یا اختلالات تیروئیدی ، پادتنهایی دربدن بوجود می آید که باعث بوجود آمدن کهیر و یا angioedema میشود .

درمان خانگی برای کهیر:

شناخت دلیل حساسیت مهم است . فهمیدن عامل بوجود آورنده کهیر باعث میشود که راحت تر درمقابل آنها عمل کنید.

درمان کهیر با استفاده از کمپرس خنک :

استفاده از کمپرس خنک ممکن است درکاهش درد و خارش کمک کند.

درمان کهیر با استفاده از هیدروکسید منیزیم

استفاده از هیدروکسید منیزیم (ماده ای شیری رنگ وبه عنوان ضد اسید وملین بکار میرود) گذاشتن هیدروکسید منیزیم روی زخم باعث بهترشدن آن میشود. چون محلول قلیایی میباشد حس خارش را از بین میبرد.

درمان کهیر با استفاده از چای گیاهی :

آرامش اعصاب عاملی مهم است زیرا استرس باعث بد ترشدن مشکل میشود. نوشیدن چای نعنا یا گل ساعت مؤثر است . میتوانید برای آرامش اعصاب از بابونه ،سنبل الطیب یا سنبل استفاده کنید.

درمان کهیر با استفاده از آرد ذرت (آردبرنج )

برای از بین بردن خارش نصف فنجان جوش شیرین خشک و آرد ذرت و آب گرم را باهم مخلوط نمائید و حداقل روزی یکبار بدن خود را با این ماده بشوئید.

درمان کهیر با استفاده از ژل آلوورا:

استفاده حداقل دوبار در روز از روغن ویتامین E یا ژل آلوورا میتواند بسیار برای شما مفید باشد .

درمان کهیر با استفاده از گیاه گزنه

دوقاشق پودر گزنه را به شکل چای درست کنید واستفاده نمائید برا ی طعم آن میتوانید عسل یا لیمو به آن اضافه نمائید.

درمان کهیر با استفاد ه از فلفل قرمز

مصرف کپسول فلفل قرمز میتواند مؤثر باشد همچنین میتوانید برای بهبودی سریع ، ویتامین E ،C و ZINC مصرف نمائید.

رژیم غذایی برای کهیر:

اجتناب کردن از غذاهای حساسیت زا :

از خوردن غذاهایی مثل تخم مرغ – توت فرنگی – توت – آجیل – شکلات – پنیر – گوجه فرنگی – سویا – حلزون صدف دار پرهیز کنید. غذاهایی که به آن حساسیت دارید را شناسایی نمائید وازخوردن آنان امتناع کنید.

سایر روش های درمانی برای کهیر:

طب فشاری ( متعادل کردن انرژی با فرستادن فشار به نقاط خاص بدن ) : با ماساژ دادن نقاط تراپزیوس – trapeziums- ماهیچه های بزرگ ( ماهیچه های بزرگی که در طول استخوان پس سر تا پایین دنده های قفسه سینه کشیده شده ) ، میتوانید کمی تسکین یابید . این ماهیچه ها بین گردن وشانه قرار دارند. گاهی یک فشار مناسب میتواند به شما کمک کند تا حلقه های قرمز وسفید از بدن شما پاک شود.

کهیر در کودکان می تواند به دلایل مختلفی از حساسیت به مواد حساسیت زا و تعریق بوجود بیاید و ممکن است موجب نگرانی والدین شود اما اگر سریع درمان شود چیز مهمی نیست . به خاطر داشته باشید که دراین موارد به بچه ها توجه خاص داشته وسریع آن ها را درمان کنید زیرا بدن بچه ها نمیتواند این عوارض را تحمل کند .

مشخص نبودن علت بروز کهیرهای سخت و درمان نشدن آن شرایطی مشکل ساز ایجاد می کند. آنها فقط عوارضی هستند که میتوانند درمان شوند.

ممکن است این وضعیت به دلیل اختلال درسیستم ایمنی یا مشکل تیروئیدی بوجود بیایند. دوره کهیر شدید بیشتر از دوره کهیر معمولی بوده و اغلب مجددا عود می کند.

کهیر یا Angioedema که بیشتر رایج است ،علائمی مثل تاول و جوش دارد که ممکن است افراد غیر حرفه ای آنرا با جوش های عادی اشتباه بگیرند. اگر کمترین احتمال را هم به کهیر می دهید، از درمانی که برای جوش بکار میبرید استفاده نکنید که آن نه تنها مؤثر نخواهد بود بلکه چنین درمانی خطر بیماری را افزایش میدهد.

ارتباط کهیر با استرس چیزی است که هنوز خوب به آن پی برده نشده است. اما هرچه استرس بیشتر باشد، شدت کهیر هم بیشتر است ؛ حتی اگر مواد غذایی حساسیت زا هم استفاده نشده باشد.

 

 


 

 


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 ساعت: 16:16 منتشر شده است
برچسب ها : ,
دیدگاه ها()

آگهی

راهنما

>>> راهنمای دنلود: پس از کلیک بر لینک دنلود ، گزینه دنلود رایگان و سپس ایجاد لینک دنلود را بزنید تا

 

لینک مستقیم برای شما آماده گردد. / آموزش تصویری: آپلودبوی , دب فایل , کت فایل

 

>>> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها ، K-Lite (ویندوز) و QQPlayer (اندروید) را دانلود کنید.

 

>>> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

 

>>> جهت دانلود فایل های بالای 1 گیگ در آپلود بوی رجیستر کنید (رایگان)

 

>>> آموزش ادامه دنلود لینک های از کار افتاده

 

>>> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

نوشتارهای هم پیوند

دیدگاه ها


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آگهی و بنرهای شما

درباره ما

دانلود فیلم و سریال ایرانی جدید | کول دانلود

 

درود بر شما بازدیدکننده گرامی ،

 

سایت Cooldownload هیچ گونه پشتیبانی یا وابستگی به نهاد و یا جناحی ندارد. ما برای آسودگی شما پاپ آپ را هم کنار گذاشتیم.

 

از سویی پست های ما کپی از هیچ سایتی نبوده و همگی حاصل ساعت ها وقت مدیریت و گهگاه همکاری کاربران می باشد. کوشش ما همیشه در جهت ارایه محتوای غنی و دست اول برای شما بوده. ما برای وقت بازدید کننده هایمان ارزش به سزایی قایلیم و نمی توانیم به خود اجازه بدهیم که آن را هدر دهیم.

 

بنابراین خواهشمندیم تا برای پشتیبانی از ما از فروشگاه سایت دیدن و در صورت تمایل خرید کنید. کاربران سایت از تخفیف برخوردار می شوند. راه دیگر یاری رسانی، لینک دادن به سایت ماست.

 

همچنین اگر پست های ما مورد پسند شما بود، لطفا با ذکر منبع در سایت خود قرار دهید. گرچه با همه این ها بهترین کمک شما به ما کمک معنوی و بازدید همیشگی از سایت است.

 

کول دنلود در سایت ساماندهی ثبت و همگی فعالیت هایش رسمی و قانونی است.

 

پیشنهاد ها و درخواست های خود را با ما در میان بگذارید. به یقین به همه آن ها پاسخ داده خواهد شد. رضایت شما یگانه هدف ماست. مرورگر سازگار با سایت نیز گوگل کروم می باشد. برای نمایش بهتر سایت پیشنهاد می شود که از این مرورگر بهره مند شوید. آرزوی گذراندن لحظه های خوبی را برای شما داریم.

 

در پایان باید گفت که به جهت آپدیت های روزانه بسیار، امکان این که همه پست ها در برگه نخست دیده شوند نیست، پس بد نیست که از آرشیو و انجمن سایت هم بازدید نمایید.

نوشتارهای ویژه

آگهی و بنرهای شما

راهیابی کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» گذرواژه را فراموش کردم ؟

نام نویسی پرشتاب

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

پشتيبانی آنلاين

پشتيبانی آنلاين

آمار

آمار نوشتارها آمار نوشتارها
همه نوشتارها همه نوشتارها: 3978
همه دیدگاه ها همه دیدگاه ها: 5205
آمار کاربران آمار کاربران
آنلاین ها آنلاین ها: 77
شمار کاربران شمار کاربران: 5934

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 91,901
بازدید دیروز بازدید دیروز : 109,237
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 20380
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 22662
آي پي امروز آي پي امروز : 22738
آي پي ديروز آي پي ديروز : 24734
بازدید هفته بازدید هفته : 529,934
بازدید ماه بازدید ماه : 2,857,529
بازدید سال بازدید سال : 32,021,591
بازدید کلی بازدید کلی : 40,089,605

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 54.166.58.169
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : جمعه 07 آبان 1395

آگهی و بنرهای شما

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود