پاسخ سوالات فرادانشی فصل های 3 و 4 درسنامه علوم زیستی

دانلود رایگان و کامل 28 پارت سریال شهرزاد با 4 کیفیت

بنرهای شما

ابزارها


Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

نویسندگان

بنرهای شما

پیشنهادهای ما

 

  

دیدگاه های شما

سیاوش - در جواب اقای مهدی باید بگم، فیلم نامه کاملا سلیقه ای هست شاید برای شما اصلا جالب نبوده باشه اما قشنگ و طبیعی بازی کردن بازیگراش دیگه جای حرف باقی نزاش - 1395/08/03
یونس - سلام. ببخشید دوبله بقیه فصل های گروه تجسس و جنابت های غیر حرفه ای نمیزارین؟هرجا میگردم برای دانلود میگه باید بخرم - 1395/08/02
امیرحسین - با سلام و تشکر از زحمات شما لطفا لینک سریال با زیان اصلی را بروز کنید مشکلی در دانلود با زبا ن اصلی پیش امده.خیلی ممنون میشم - 1395/08/02
حسین - درود این سریال بهترین سریال ایرانی که من توی امرم دیدم بود یه جورایی شبیه خارجیا شده انقدر قشنگه انقدر همه چیش عالی علیه که اصلا کسی نظرش رو نمیتونه ب - 1395/08/02
بی نام - خدا لعنتتون کنه که دروغ میگین به مردم این کجاش فیلم اروند بود؟؟؟ عکسای فیلم اروند رو گذاشتین بعد یه فیلم دیگه میذارین واسه دانلود - 1395/08/02
amines - ورژن موبایلش، آنوس فیلمه؟روی لینک دانلود نوشته آنوس عادت نمیکنم! - 1395/08/02
maria - سلام چرا قسمتهای جدید پخش شده سریال رو برای دانلود قرار نمیدیدید لطفا زبان اصلی رو هم بگذارید ممنون - 1395/08/02
سمیرا - سلام.باز نشر کردن لینک های دانلود شما اشکالی نداره؟ - 1395/08/02
ایرانی - باسلام.ببخشیدمن میخوام بدونم چراتوی مملکت امام زمان باید هنرپیشه های زن اینقدر بدحجاب باشن؟مگه مسلمان نیستیم؟ بعدشم همش بحث وفکر و ذهنشون شده خوشگلی و - 1395/08/02
apolo313 - با عرض سلام و تشكرقسمت 10 فصل 4 اشتباهى بجاى قسمت 10 فصل 3 آپلود شده - 1395/08/01

آگهی


تخفیفان اولین و بزرگ ترین سایت تخفیف گروهی ایران, روزانه بیش از 800 پیشنهاد هیجان انگیز را با تخفیف های٤٠ تا ٩٠% در سایت و اپلیکیشن خود منتشر می کند.

انواع پیشنهادات تخفیفان: 1- رستوران و کافی شاپ 2- کنسرت، سینما و تئاتر 3- تور، هتل، سفر و ... 4- استخر ، پیینت بال و ... 5- کالاهای مختلف و.....

پاسخ سوالات فرادانشی فصل های 3 و 4 درسنامه علوم زیستی

بازدید: 85
دسته بندی: درس و دانشگاه,

 

پاسخ سوالات فرادانشی فصل 3 درسنامه علوم زیستی

 

1- در دو مزرعه که در آنها سیب زمینی هایی از یک نژاد و بذر در حال رشد و نمو هستند، و تمام عوامل محیطی مانند دما، نور، شدت و مدت تابش خورشید، مقدار دی اکسیدکربن هوا ، میزان و نوع آبیاری و... یکسانند ، به یک مزرعه کود نیتروژن دار (با رعایت مقدار مصرف) اضافه می کنیم ولی به مزرعه دیگر خیر. اگر کود نیتروژندار بر رشد سیب زمینی و افزایش محصول آن تاثیر معنی داری داشته باشد حتما در پایان آزمایش مشخص خواهد شد.

 

2- این آزمایش را باید در گلخانه انجام دهیم تا بتوان به مقادیر نسبتا بالایی از دی اکسیدکربن دست یابیم. به همین دلیل در دو گلخانه که یک نوع گیاه داشته باشند و کلیه شرایط و عوامل محیطی یکسان و تحت کنترل باشند، با افزایش مقدار دی اکسید کربن در یک گلخانه و بررسی نتایج حاصل از آن و ارتباط آن با رشد گیاه موجود در آن گلخانه ، می توان اثر غلظت های بالای دی اکسیدکربن بر رشد گیاهان را بررسی کرد.

 

3- چون محیط آب یک محیط یکنواخت و همگن است و عواملی مانند غلظت املاح و دی اکسیدکربن و اکسیژن و... تقریبا در تمام نقاط آن یکسان است و کمتر تحت تاثیرات ناگهانی عوامل محیطی قرار می گیرد.

 

4- جانوران یا گیاه خوارند یا گوشتخوار. اگر گیاهخوار باشند مستقیما و اگر گوشتخوار باشند به طور غیر مستقیم انرژی و مواد مورد نیاز برای رشد را از گیاهان بدست می آورند.

 

5- الف: نیتروژن ب: نیتروژن در تولید کلروفیل در گیاهان نقش مهمی دارد. زرد شدن برگها نشانه کاهش مقدار کلروفیل برگ است و نشان دهنده آن است که خاک مقادیر کافی نیتروژن ندارد.

 

6- الف: اکسیژن ب: ماهی با تنفس خود، مقدار گاز دی اکسیدکربن را در ظرف افزایش می دهد و با افزایش این گاز، میزان فتوسنتز گیاه آبزی زیاد شده و نهایتا مقدار گاز اکسیژن بالای لوله آزمایش افزایش می یابد. ج: دو نمونه از آن ظرف با گیاه آبزی تهیه کرده و یک ظرف را مدت زمان بیشتری در معرض تابش نور (طبیعی یا مصنوعی) قرار می دهیم و نتایج حاصل را از روی مقدار گاز اکسیژن تولید شده در بالای لوله آزمایش مورد بررسی قرار می دهیم. البته باید توجه داشت که همچون تمام آزمایشات کنترل شده باید کلیه شرایط و عوامل دخیل در این آزمایش یکسان باشند بجز شدت نور.

 

7- کوتیکول در مناطق گرم و خشک ضخامت بیشتری دارد چون گیاهان این مناطق با مشکل از دست دادن آب مواجه هستند پس ضخامت کوتیکول افزایش یافته تا مانع از تبخیر آب گردد.

 

8- کمتر می شود اولا چون نور خورشید به اعماق اقیانوس ها نمی رسد و گیاهان آبزی در این مناطق رشد نمی کنند ثانیا میزان اکسیژن محلول در آب در مناطق بسیار عمیق کمتر از مناطق سطحی است و ثالثا هرچه به اعماق برویم فشار آب نیز بیشتر می شود در نتیجه تنوع آبزیان کاهش می یابد.

 

9- نشاسته گندم- تبدیل نشاسته به گلوکز در بدن- سوختن گلوکز در سلول های بدن و تولید گاز دی اکسید کربن- ورود دی اکسید کربن به خون و حمل آن به دستگاه تنفس- خروج دی اکسیدکربن از دستگاه تنفس با عمل بازدم

 

10- مشابه جواب سوال2 عمل می کنیم با این تفاوت که در این آزمایش تنها عاملی که متغیر است "دما" می باشد.

 

11- اگر هر دو با هم زیر یک سرپوش شیشه ای باشند تا نور به آنها برسد، گیاه با انجام فتوسنتز گاز اکسیژن مورد نیاز موش را تهیه کرده و موش با تنفس گاز دی اکسیدکربن مورد نیاز گیاه را فراهم می کند

 

 

پاسخ سوالات فرادانشی فصل 4 درسنامه علوم زیستی

 

1- محمد ، چون با مشکل تعرق و دفع نمک روبرو است.

 

2- کارگرانی که در یک حرفه مشغول به کارند را به دو گروه تقسیم کرده و برای یک گروه (بدون آن که بدانند مورد آزمایش واقع شده اند) در بین ساعت کار یا در پایان کار رایحه لیمو را در فضا پخش می کنیم اگر تغییری در روحیه افراد یا افزایش بازده کارشان یا افزایش نشاط و شادابی آنها مشاهده شد، نتیجه می گیریم که عطر لیمو باعث کاهش خستگی می شود.

 

3- پوست بدن در اثر تابش نور خورشید مقادیری ویتامینD می سازد و این ویتامین به رشد استخوان و افزایش تراکم آن و کاهش دردهای استخوانی کمک می کند.

 

4- خیر این جمله صحیح نیست. چون اسیدهای آمینه غیراساسی فقط در بدن تولید نمی شوند ولی در متابولیسم پروتئین ها برای ساخت پروتئین های پیچیده تر از آنها استفاده می شود بنابراین لازم است که حتما در غذای انسان وجود داشته باشند.

 

5- بیمار احتمالا دچار نوعی آنمی است و باید از غذاهای آهن دار یا قرص آهن استفاده کند.

 

6- اگر به مادران باردار در آن منطقه "ید" کافی نرسیده باشد، "کرتینیسم" یا عقب ماندگی ذهنی و جسمی در نوزادان نیز ممکن است دیده شود

 

7- سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و موجب رشد و حجیم شدن عضلات و افزایش قدرت ماهیچه می شود ولی زرده حاوی مقادیر زیاد چربی و کلسترول است. بنابراین برای سلامت قلب از خوردن زرده خود داری می کنند.

 

8- الف: یبوست دارد و باید سبزیجات و الیاف نامحلول مصرف کند

 

ب: بیماری گواتر دارد و باید از غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو که از دریا صید شده اند استفاده کند

 

ج: دچار اسکوروی است و باید از مرکبات و سبزیجات تازه استفاده کند.

 

9- ناشی از سوء تغذیه است. مثلا کمبود یک ماده مانند پروتئین و استفاده زیاد از مواد نشاسته دار و رژیم های غذایی کم ویتامین باعث بروز بیماریهای سوءتغذیه در بین افراد می شود

 

 


 

 


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 19 فروردين 1393 ساعت: 23:58 منتشر شده است
دیدگاه ها()

آگهی

راهنما

>>> راهنمای دنلود: پس از کلیک بر لینک دنلود ، گزینه دنلود رایگان و سپس ایجاد لینک دنلود را بزنید تا

 

لینک مستقیم برای شما آماده گردد. / آموزش تصویری: آپلودبوی , دب فایل , کت فایل

 

>>> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها ، K-Lite (ویندوز) و QQPlayer (اندروید) را دانلود کنید.

 

>>> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

 

>>> جهت دانلود فایل های بالای 1 گیگ در آپلود بوی رجیستر کنید (رایگان)

 

>>> آموزش ادامه دنلود لینک های از کار افتاده

 

>>> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

نوشتارهای هم پیوند

دیدگاه ها


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آگهی و بنرهای شما

درباره ما

کول دانلود | دانلود رایگان فیلم و سریال ایرانی جدید

 

درود بر شما بازدیدکننده گرامی ،

 

سایت Cooldownload هیچ گونه پشتیبانی یا وابستگی به نهاد و یا جناحی ندارد. ما برای آسودگی شما پاپ آپ را هم کنار گذاشتیم.

 

از سویی پست های ما کپی از هیچ سایتی نبوده و همگی حاصل ساعت ها وقت مدیریت و گهگاه همکاری کاربران می باشد. کوشش ما همیشه در جهت ارایه محتوای غنی و دست اول برای شما بوده. ما برای وقت بازدید کننده هایمان ارزش به سزایی قایلیم و نمی توانیم به خود اجازه بدهیم که آن را هدر دهیم.

 

بنابراین خواهشمندیم تا برای پشتیبانی از ما از فروشگاه سایت دیدن و در صورت تمایل خرید کنید. کاربران سایت از تخفیف برخوردار می شوند. راه دیگر یاری رسانی، لینک دادن به سایت ماست.

 

همچنین اگر پست های ما مورد پسند شما بود، لطفا با ذکر منبع در سایت خود قرار دهید. گرچه با همه این ها بهترین کمک شما به ما کمک معنوی و بازدید همیشگی از سایت است.

 

کول دنلود در سایت ساماندهی ثبت و همگی فعالیت هایش رسمی و قانونی است.

 

پیشنهاد ها و درخواست های خود را با ما در میان بگذارید. به یقین به همه آن ها پاسخ داده خواهد شد. رضایت شما یگانه هدف ماست. مرورگر سازگار با سایت نیز گوگل کروم می باشد. برای نمایش بهتر سایت پیشنهاد می شود که از این مرورگر بهره مند شوید. آرزوی گذراندن لحظه های خوبی را برای شما داریم.

 

در پایان باید گفت که به جهت آپدیت های روزانه بسیار، امکان این که همه پست ها در برگه نخست دیده شوند نیست، پس بد نیست که از آرشیو و انجمن سایت هم بازدید نمایید.

نوشتارهای ویژه

آگهی و بنرهای شما

راهیابی کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» گذرواژه را فراموش کردم ؟

نام نویسی پرشتاب

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

پشتيبانی آنلاين

پشتيبانی آنلاين

آمار

آمار نوشتارها آمار نوشتارها
همه نوشتارها همه نوشتارها: 3970
همه دیدگاه ها همه دیدگاه ها: 5166
آمار کاربران آمار کاربران
آنلاین ها آنلاین ها: 105
شمار کاربران شمار کاربران: 5911

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 22,639
بازدید دیروز بازدید دیروز : 92,974
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 3970
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 19460
آي پي امروز آي پي امروز : 4532
آي پي ديروز آي پي ديروز : 21570
بازدید هفته بازدید هفته : 22,639
بازدید ماه بازدید ماه : 2,350,234
بازدید سال بازدید سال : 31,514,296
بازدید کلی بازدید کلی : 39,582,310

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 54.161.226.202
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : دوشنبه 03 آبان 1395

آگهی و بنرهای شما

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود