آگهی
دانلود فصل دوم ساخت ایران دانلود مسابقه 13 شمالی عکس فیلم بازیگرها
خانه » پزشکی و سلامت » راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی

بازی زولا

زولا یک بازی اکشن اول شخص آنلاین است که بازیکنان با ثبت نام و فعال سازی اکانت خود می توانند آن را به صورت رایگان دانلود و بازی کنند. بازی زولا مخصوص سیستم عامل ویندوز است و به صورت دوره ای مسابقات کشوری برای این بازی به صورت آنلاین برگزار می شود.

راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی
5 (100%) 1 امتیاز[ها]

راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی

موی زیر پوستی چیست؟
موهای زیر پوستی موهایی هستند كه كمی به سمت بیرون از پوست رشد می كنند و دوباره به داخل خمیده شده و به پوست فرو می روند. و یا از اول از زیر پوست خارج نمی شوند و به صورت خوابیده در یک كانال ظریف در زیر پوست دیده می شوند.

علت موی زیر پوستی چیست؟
هر چیزی كه موها را كوتاه و نوكش را تیز ببرد می تواند سبب موی زیر پوستی شود.مانند تیغ زدن،موكن برقی، موم انداختن و پوشیدن لباس های تنگ از عوامل می باشد.
وقتی كه دهانه فوكیلول مو بسته شود ومویی كه در حال رشد است و انتهای آن تیز و برنده است به زیر پوست هدایت شده و رشد می كند و یک برجستگی كوچک در زیر پوست ایجاد می كند كه می تواند ملتهب و یا چركی و دردناک شود. افرادی كه موهای ضخیم و فر دارند بیشتر دچار موی زیر پوستی می شوند. بعضی ها هم به صورت ژنتیكی دچار این مشكل هستند.خشكی پوست نیز می تواند سبب موهای زیر پوستی شود.

عوارض موهای زیر پوستی چیست؟
در بعضی موارد این موهای زیر پوستی هیچ مشكل خاصی ایجاد نمی كند. ولی در بعضی از افراد این موها در زیر پوست سبب ایجاد خارش، التهاب، ‌قرمزی و تورم می شود. و بعضی وقت ها چركی می شوند و جای آن ها لک های قهوه ای روی پوست باقی می گذارد كه ماه ها وسال ها ماندگار هستند.

موهای زیر پوستی در چه نواحی شایعتند؟
در خانم ها بیشتر در ساق پا مخصوصا به دنبال استفاده از موكن برقی دیده می شود و گاهی فرد فقط متوجه لک های قهوه ای روی پا می شود در خانم ها در ناحیه عانه و خط مایو نیز جوشهای چركی و دانه های بر جسته ایجاد می كند.
در آقایان بیشتر در ناحیه ریش و گردن و پشت سر اتفاق می افتد. و معمولا به دنبال اصلاح كردن های مكرر و نزدیک به پوست موهای زیر پوستی انجام می شود. همچنین لباس های تنگ می تواند سبب ایجاد این مشكل شود.

چه راه های پیشگری وجود دارد؟
1. صورت را قبل از اصلاح بشویید (موی خیس خورده راحت تر بریده می شود، موها 5 دقیقه خیس بخورد)
2. موهایی كه زیر پوست رفته اند را اجازه دهید رشد كنند و بعد با موچین آهسته خارج كنید.
3. موها را در جهت رشد آن ها اصلاح كنید (در صورت به سمت پایین ) در ساق پا نیز به سمت پایین.
4. موها را كمی بلندتر از سابق بزنید (از ته نزنید )چون ممكن است به داخل برگردد و یا با زاویه به زیر پوست هدایت شود.
5. در هنگام اصلاح پوست را زیاد نكشید و تیغ را هم به پوست فشار ندهید.
6. از ژیلت یک تیغه و نه چند تیغه استفاده كنید.
7. هنگام اصلاح از ژل به جای كف استفاده كنید زیرا ژل كمتر از كف تحریک می كند.
8. بعد از اصلاح از after shave استفاده كنید.
9. اصلاح كردن با ریش تراش برقی (ماشین ) كمتر سبب موی زیر پوستی می شود.
10. از تكرار تراشیدن در یک ناحیه در یک جلسه خوداری كنید. زیرا احتمال موی زیر پوستی بیشتر می شود.
11. مرطوب كردن پوست / noncomedogenic
12. بلافاصله بعد از اصلاح یک حوله خیس گرم روی ناحیه قرار دهید.

درمان موی زیر پوستی چیست؟
1. خارج كردن موها با موچین
2. مطمئن ترین روشی كه می تواند این مشكل را برای همیشه حل كند لیزر كردن موها ست كه مو را دایمی از بین ببرد و دیگر مویی نباشد كه به زیر پوست رشد كند بنابراین لک های ناشی از آن هم خود به خود از بین خواهد رفت.

راه های دیگر:

استفاده از مرطوب كننده ها
به شما توصیه می‌کنیم بعد از هر بار حمام رفتن و دوش گرفتن نواحی که احتمال زیرپوستی شدن موها در آن بیشتر است یعنی پاها، زیربغل و کشاله‌های ران را با یک کرم مرطوب کننده خوب ماساژ دهید. این کار به موها اجازه می‌دهد که کاملا طبیعی رشد کنند.

اکسیژن‌رسانی
سعی کنید 2 بار در هفته پوست‌های مرده را از روی بدن خود با یک گماژ خوب تمیز کنید. سلول‌های مرده پوست را به مرور زمان ضخیم می‌کنند اما یک کیسه کشیدن آرام می‌تواند سبب حذف این سلول‌ها بدون آسیب دیدن اپیدرم شود.

جلوی رشد موها را بگیرید
به کمک عصاره برخی میوه‌های اسیدی مثل لیمو می‌توان رشد موها را تا حدی کند کرد. در ضمن حذف سلول‌های مرده روی پوست مانع از رشد زیرپوستی موها می‌شود.

محلول اسید استیل سالیسیلیک
اين محلول را تهیه کرده و دو بار در روز به مدت یک هفته روی سطح پوست بمالید تا به مرور زمان ورقه ورقه شود و موهای برگشته به داخل پوست آزاد گردد. در صورتی که نتیجه‌ای حاصل نشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنیم تا با تشخیص دقیق تر بتوان راه درمانی مناسبی ارائه داد.

هشدار
به موهای زیرپوستی دست نزنید
در صورتی که شما مدام به کمک وسایل تیز در حال درآوردن موها از زیر پوست باشید به پوست خود صدمه رسانده و آن را زخمی می‌کنید.اگر مویی در حال رشد زیر پوستی است آن را به کمک یک گماژ محلی و مرطوب کردن همیشگی خارج کنید. در صورتی که روی آن جوش زده و دردناک شده است سعی کنید آن را تا زمانی که کاملا از بین برود عفونی نکنید.

اسیدهای میوه در از بین برن موهای زیر پوستی موثرند.ی ک متخصص پوست و مو گفت:« موهای زیرپوستی ناشی از اصلاح غلط مو است و اصلاح روش موزدایی و استفاده از لایه بردارهایی نظیر آلفا هیدروکسی اسیدها، بتاهیدروکسی اسیدها و پلی هیدروکسی اسیدها در از بین بردن موهای زیرپوستی موثر است.»

دکتر محمد رضوانی اظهار داشت:« موهای زیرپوستی ناشی از اصلاح غلط مو است و افرادی که برخلاف جهت رویش مو، اصلاح می‌کنند بیشتر دچار موهای زیرپوستی می‌شوند و البته روش اصلاح مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است برخی با این روش اصلاح خلاف جهت رویش مو دچار موهای زیرپوستی نشوند اما اکثر موارد با این روش اصلاح به این مشکل دچار می‌شوند.»

وی تاکید کرد:«افراد برای اینکه دچار موهای زیرپوستی نشوند از اصلاح مو خلاف جهت رویش مو پرهیز کنند و برای موزدایی از محلول های شیمیایی و کرم های موبر به شرط عدم حساسیت استفاده کنند.»
این متخصص پوست و مو افزود:«اصلاح روش موزدایی و استفاده از محلول اسید استیل سالیسیلیک به صورت دو بار در روز و به مدت یک هفته و یا استفاده از لایه بردارهایی نظیر آلفا هیدروکسی اسیدها، بتاهیدروکسی اسیدها و پلی هیدروکسی اسیدها که همگی انواع مصنوعی اسیدهای مشتق از میوه‌های قنددار هستند باعث می‌شوند لایه فوقانی و مرده پوست برداشته شود، در از بین بردن موهای زیرپوستی موثر است.»تلگرام کول دانلود

آگهی

راهنما

> راهنمای دانلود: پس از کلیک بر لینک سرور ، گزینه دانلود عادی و سپس لینک دانلود پیشنهادی

کلیک کنید تا فایل آغاز به دانلود کند. / آموزش تصویری: اپرا

> آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم: در Km Player، کلیک راست کرده، سپس گزینه Open آن گاه

Load External Audio و در پایان فایل صوتی مورد نظر را برگزینید.

> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها، K-Lite (ویندوز) و BSPlayer یا QQPlayer (اندروید) دانلود کنید.

> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

> آموزش ادامه دانلود لینک های از کار افتاده

> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

> راهنمای کیفیت فیلم ها

دیدگاه ها
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Captcha loading...

تمامی حقوق نزد کول دانلود محفوظ است و کپی برداری از محتوا با ذکر و درج لینک ما به عنوان منبع بلامانع است. طراحی شده توسط پارس تمز